15.01.2020, Miroslav Fuks

Vysočina na úvod zimní přípravy nestačila na Olomouc

Vysočina na úvod zimní přípravy nestačila na OlomoucVysočina se po roce znovu představila v přípravném duelu na půdě Sigmy Olomouc. Opět byla horší než prvoligista a podlehla mu zaslouženě. Loňskou prohru 5:0 napravila jen mírně, když duel skončil 3:1 (2:1). Jedinou jihlavskou branku zaznamenal ve 43. minutě z penalty Rajmund Mikuš.

OlomoucOlomouc
přát., středa 15.1.2020, 11:00, sestřih
3:1
(2:1)

Góly: 10. Hála, 41. González (pen.), 67. Arroyo – 43. Mikuš (pen.)
ŽK: 26. Ritter, 40. Veselý
Rozhodčí: Cieslar
Diváci: 50
Olomouc: Buchta (64. Trefil) – Látal, Zima, Jemelka, Vepřek – Hála, Greššák (76. Grygar), Houska, Falta, González (76. Spáčil) – Chytil (46. Arroyo)
FC Vysočina: I. půle: Veselý – Vedral, Tlustý, Pojezný – Mikuš, Lacko, Ritter, Javůrek – Matulka, John, Rezek. II. půle: Veselý – Svoboda, Šimko, Tijani, Novotný – Chok, Vaculík, Smejkal, Křivánek – Klobása, Koubek.

Kouč Radim Kučera v Jihlavě ponechal trénovat Jawa, Vejmolu, Pavlík a též rekonvalescenta Zoubeleho.

Vysočina se v prvním dějství prezentovala netradičním rozestavením 3–4–3 a do úvodního utkání vstoupila aktivně. Jenže už v 9. minutě našel Falta rychle rozehrál a za obranou našel nabíhajícího Hálu, který byl u míče dříve než gólman Veselý a překonal jej mezi nohama – 1:0. O třicet minut později to byl znovu Hála, který byl u další gólové akce Olomouce. Při samostatném útoku na bránu Jihlavy byl faulován Veselým a v následném pokutovém kopu se nemýlil González – 2:0 pro Sigmu. Ve 41. minutě však po nedovoleném zákroku Jemelky na Matulku sudí nařídil penaltu i na druhé straně. Tu s přehledem proměnil Mikuš a do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Jihlava do druhé půle změnila všechny hráče v poli a přešla na tradiční rozestavení 4-2-3-1. Sigma však i nadále byla lepším celkem a více držela míč. Vyrovnat mohl po hodině hry testovaný Chok, ale rychlý brejk po přihrávce Smejkala zakončil jen do tyče. Naopak na druhé straně na 3:1 zvýšil Arroyo, když se prosadil hlavou po centru Látala z pravé strany. Do konce druhého poločasu se stav utkání přes některé šance nezměnil. Sigma porazila Vysočinu 3:1.

Kouč Radim Kučera s výkonem svých svěřenců na jeho „domácí“ půdě v Olomouci nebyl spokojen: „Dnes to bylo výsledkově lepší, než před rokem, ale s hrou jsem nebyl spokojen. V první půli bylo znát, že jsme zkoušeli pro nás nové rozestavení 3-4-3. Trápili jsme se při něm, přestože jsme v defenzívě hráli na pět obránců. Nezachytávali jsme náběhy Sigmy, dělaly nám velké problémy. Hráči nedokázali na hru domácích reagovat, načíst ji. Kazili jsme i jednoduché věci, neudrželi jsme míč. Olomouc ale byla lepší i ve druhém poločase. Vázla nám součinnost a sehranost, v čemž se mohl projevit fakt, že trénujeme společně teprve od pondělí. A že jsme nastoupili z plné zátěže, což ale platí i pro Sigmu. Čekal jsem od nás mnohem více, větší hladovost na fotbale po skončené dovolené. Kvalita byla straně Sigmy,“ zdůraznil kouč Vysočiny.

Ten potvrdil, že v průběhu přípravy hodlá nadále pilovat nový herní styl 3-4-3. "Vybízí k tomu typologie našich hráčů i počet stoperů, kterými disponujeme. Máme před sebou v tomto ohledu hodně práce. Musíme to vypilovat hlavně z hlediska hry halfbeků,“ doplnil Kučera.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom pozápasového komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova křídelníka Radka Matulky.