25.06.2014, Miroslav Fuks

Vysočina na úvod letní přípravy podlehla Trenčínu

Vysočina na úvod letní přípravy podlehla TrenčínuHistorie se po roce opakovala. Fotbalisté FC Vysočina stejně jako v loňském roce vstoupili do letní přípravy těsnou porážkou proti účastníkovi Evropské ligy. FK AS Trenčín podlehli 1:2 (0:1), když jedinou branku celku ve žlutých dresech zaznamenal Muris Mešanović, který proměnil pokutový kop po faulu na Jakuba Teplého.

přát., středa 25.6.2014, 18:00, Bystřice n. P.
1:2
(0:1)
TrenčínTrenčín

Góly: 69. Mešanović (pen.) – 11. Simon, 82. Lobotka
FC Vysočina: I. půle: Hanuš – Marek, Kryštůfek, Šourek, Urbánek – Kliment, Koloušek, Osmanagić, Vaculík – Harba, Jungr. II. půle: Vejmola – Sladký, Kryštůfek, Krejčí, Josl – Fulnek, T.Kučera, J.Kučera, Teplý – Mešanović, Šimonek.
Trenčín: Volešák - Čögley, Ramón, Rundič, Skovajsa - Baéz - Kubík, Hajradinovič, Holúbek, Simon - Jairo. Střídali: Šemrinec - Bednárik, Bariš, Malec, Mišák, Mondek, Opatovský

Kouč Petr Rada zápasovou zátěž rovnoměrně rozdělil na dvě rozdílné jedenáctky. Jedinou výjimkou byl při zranění Karlíka stoper Kryštůfek. Do utkání nezasáhli ani další zranění fotbalisté Marcin, Masopust, Tlustý a Kukoľ, navíc neobdržel povolení ke startu do přípravného duelu ekvádorský záložník Batioja.

Celý první poločas provázel vytrvalý déšť, přesto se hrálo na výborně připraveném trávníku. Trenčín, který v loňském ročníku Corgoň ligy obsadil 2. pozici a na soustředění v Bystřici vstřebávání kondiční dávky, se ujal vedení v 11. minutě, kdy byl před šestnáctkou faulován Jairo a Simon následný přímý kop trefil přesně k levé tyči – 0:1. Slovenský celek držel míč častěji na kopačkách a hrozil z křídelních prostorů, ovšem do šancí se dlouho nedostával. Naopak, Vysočina si ve druhé části prvního dějství vypracovala dvě velké příležitosti. Nejprve Vaculík pálil za hranicí velkého vápna těsně vedle pravé tyče a o chvíli později se Harba prosadil přes obránce a vystřelil z prostoru penalty okolo padajícího gólmana Volešáka nad břevno. Po hodině hry mohl Trenčín zvýšit své vedení, kdy si Simon naběhl na kolmici, ale trefil jen dobře vyběhnutého Hanuše. V závěru první půle se ještě dostal do šance Čögley, ale v dobré pozici zakončil nedůsledně.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se hrála bez deště a zcela proměněná jedenáctka Vysočiny se v ní prezentovala v dobrém světle a aktivně. V 50. minutě se Mešanović ocitl nekrytý v šestnáctce, ovšem Volešák jeho střelu vyrazil. Bosenský útočník se gólové radosti dočkal o 19 minut později, kdy proměnil pokutový kop nařízený za faul na Teplého. Byl to právě Teplý, jenž mohl vedení strhnout na stranu Vysočiny, jenže Volešák jeho střelu po předchozí podařené kličce v šestnáctce dokázal chytit. Slovenskému celku patřil závěr zápasu. V 81. minutě Malec narazil míč Simonovi, který zblízka napálil levou tyč. O minutu později poslal center z levé strany Simon a Lobotka dal výsledku přípravného duelu konečnou podobu – 1:2.

„Soupeř byl o krůček lepší a vyhrál zaslouženě. Inkasovali jsme zbytečné góly, které si ještě rozebereme. Samozřejmě nás mrzí, že jsme v utkání nezvítězili, ovšem duel nepochybně splnil svůj přípravný účel. V naší hře byly nedostatky, ale s přístupem hráčů mohu být spokojen,“ uvedl po utkání trenér Petr Rada.