29.10.2022, Miroslav Fuks

Vysočina na stadiónu první Příbrami odolávala jen hodinu

Vysočina na stadiónu první Příbrami odolávala jen hodinuFotbalová Vysočina odjela na stadión lídra tabulky s touhou nevracet se s prázdnou. Po vyrovnaném a bezbrankovém poločase byli jihlavští na dobré cestě, ale po hodině hry domácí Wágner proměnil pokutový kop, k němuž Osmančík v rychlém sledu přidal druhou branku. Jihlava v Příbrami nakonec prohrála 3:0 (0:0) a prodloužila tak čekání na historicky první výhru z Příbrami na devět duelů.

Diváci: 862
Příbram: Melichar – Čejka (46. Anih), Fišl, Sakala, Dudl – Musil (76. Švestka), Osmančík (78. Vokřínek), M.Čermák, J.Jeřábek, Zeronik (76. V.Novotný) – Wágner (90. Hájek). Náhradníci: Smrkovský – Vott.
FC Vysočina: Jágrik – Vedral, Piško, Gabriel – Shudeiwa (65. Ogiomade), Lacko - Svoboda, Tureček, Peřina (83. Fila) – Zoubele (74. Křehlík), Araujo-Wilson. Náhradníci: Soukup – Irodotos, Vítek, Tall.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Ondřej Smetana ve své premiéře na jihlavské lavičce nasadil sestavu, která se na třech postech lišila oproti jedenáctce, která hrála proti Slavii B. Místo Ogiomadeho, zraněného Křivánka a vyloučeného Selnara nastoupili Gabriel, Lacko a Araujo-Wilson. Výsledné velmi variabilní rozestavení bylo možné nejlépe popsat jako 3-5-2.

První šanci měla Vysočina v 6. minutě, když se do centru zprava volejem položil Shudeiwa, jeho rána byla zablokovaná a následná pohotová hlavička Turečka letěla nad břevno. Hrál se opticky vyrovnaný fotbal, v němž rozdíl sedmi příček v druholigové tabulce rozhodně nebyl znát. Duel bohužel nabízel spíše bojovný fotbal a jen velmi málo gólových příležitostí. V další větší šanci se objevil Araujo-Wilson, který hlavičkoval těsně vedle a ve 27. minutě vychytal velkou šanci Melichar hostujícímu Zoubelemu. Ve 42. minutě šel na Melichara Araujo, vracející Sakala stačil rozhodit rovnováhu jihlavského útočníka. Domácí zaznamenali první střelecký pokus mířící mezi tyče až v v poslední minutě první půle, ovšem Jágrik byl v pozoru a míč lapil.

Ani druhé dějství na urputném boji o každý metr trávníku nic nezměnilo. Domácí o něco častěji drželi míč, byli nebezpečnějším týmem, ale bez většího ohrožení Jágrikovy branky. V 56. minutě dostal rychlý aut za obranu Anih, zakončení poslal v tísni nad branku. Na opačné straně vypadal nebezpečně centr Svobody a mezi diváky to jen zahučelo. Po hodině hry však příbramská územní převaha vyústila v pokutový kop po faulu na Zeronika, který v 62. minutě zkušeně proměnil kapitán Wágner – 1:0. Vstřelená branka otevřela defenzívu modrých, na což bohužel už o šest minut později doplatili druhou inkasovanou brankou. Rychle rozehraný přímý kop zakončil po rychlém sprintu z ostrého úhlu Osmančík – 2:0. Vysočina se snažila vstřelit alespoň kontaktní gól, ovšem zároveň se stále více musela mít na pozoru před příbramskými kontry. V 85. minutě jihlavské šance na bodový zisk definitivně zmrazil kdo jiný, než Wágner. Domácí kanonýr do sítě uklidil neskutečný míč, který na opuštěnou branku vypustil střídající Vokřínek – 3:0. Domácí se tak znovu vyšvihli do čela tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se shodným bodovým ziskem, jako Líšeň.

14.kolo | Příbram - FC Vysočina | 3:0
28.kolo | FC Vysočina - Příbram | 1:2