20.01.2009, Miroslav Fuks

Vysočina na Strahově zanechala dobrý dojem

Vysočina na Strahově zanechala dobrý dojemStřetnutí prvních výběru Sparty a Vysočiny skončilo vítězstvím domácích 2:0, když Sparťané oba góly rozdělili mezi jednotlivé půle. První zaznamenal hlavou Holenda po centru Kušníra z pravé strany a v druhé části pohřbil jihlavskou snahu o vyrovnání krásnou střelou levačkou Kušnír. Jihlava na Strahově podala velmi dobrý a sympatický výkon.

SpartaSparta
přát., úterý 20.1.2009, 10:30
2:0
(1:0)

Góly: 16. Holenda, 65. Kušnír
Diváci: 150
Sparta: Blažek (60. Švenger) - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Pečnik, Kladrubský, Matušovič - Kulič, Žofčák - Holenda.
FC Vysočina: Vojáček – Gabriel, Karlík, Kadlec, Vepřek – Bogdanov, Dupal, Lovětínský, Štohanzl – Faldyna, Simr (55. Vydra)

Skutečně nechybělo mnoho a Vysočina mohla z Prahy odvézt velmi cennou remízu. V první půli se nebezpečnou střelou prezentoval Dupal a ve druhé části měli vyložené šance Faldyna, Štohanzl a Vydra. Navíc Dupal přinutil výborně kopnutým přímým kopem ke skvělému zákroku Blažka. Sparťané však byli o něco lepším týmem, což dokládají i dvě nastřelené tyče Vojáčkovy brány.
„Do zápasu jsme dobře vstoupili a vysoko nastavenou laťku jsme udrželi po celý duel. Škoda, že jsme v 17. minutě udělali defenzivní chybu, kterou Holenda nemilosrdně potrestal. Hru jsme poté vyrovnali a určitě jsme po řadě šancí mohli ve druhé půli dosáhnout na vyrovnání. Bez ohledu na zbytečný druhý gól jsem spokojen s nasazením a s přístupem hráčů po aktuálních extrémních tréninkových dávkách. Sparta nás vyloženě nepřehrávala a byli jsme po celé utkání aktivní,“ řekl k zápasu spokojený kouč Karol Marko. Ten v dvojzápase využil všech dostupných hráčů. Scházeli mu pouze Gába a Urban, kteří již po menších zdravotních problémech naplno trénují.