16.09.2011, Jaroslav Wollmann

Vysočina doma znovu neinkasovala a slaví zisk tří bodů

Vysočina doma znovu neinkasovala a slaví zisk tří bodůS cílem odčinit debakl na hřišti Varnsdorfu nastoupili svěřenci Romana Pivarníka proti Vlašimi. Jihlavané byli v první půli aktivnější. Jejich snahu korunoval ve 39. minutě přesnou hlavičkou Stanislav Tecl. Ani ve druhém poločase se hosté dopředu příliš nehnali a v závěru zápasu byli potrestáni druhým gólem, který vstřelil Martin Bača. Vysočina tak doma znovu neinkasovala a naopak dvě branky vsítila a slaví tak zisk tří bodů. Navíc Vlašim Jihlavě nevstřelila branku ani v pátém vzájemném zápase.

7.kolo, pátek 16.9.2011, 18:00
2:0
(1:0)
VlašimVlašim

Góly: 39. Tecl, 89. Bača.
ŽK: Vaculík , Velický - Pokorný, M. Nešpor.
Rozhodčí: Ochotnický - Zeman, Hájek.
Diváci: 1114
FC Vysočina: Uvarenko - Karlík, Tlustý, Komárek, Gavrić (22. Šilinger) - Gabriel, Kučera, Velický, Vaculík - Tecl (87. Bača), Mešanović (78. Sedláček)
Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, M. Nešpor, Mareš - Janda (69. Jícha), Pokorný, Macek (57. D. Nešpor), Průcha (16. Norek) - Vrťo, Strnad

Kouč Roman Pivarník dle očekávání reagoval na jihlavský výkon ve Varnsdorfu a v sestavě učinil hned několik změn. Karlík se posunul na post pravého beka, Gabriel hrál na pravé záloze, ve středu zálohy nastoupil s kapitánskou páskou Velický a v útoku se objevil Tecl. Místo v základu tak nezbylo na Sedláčka a Dolejše.

První půlhodina utkání byla zcela v režii Jihlavy. Ta si však nedokázala vytvořit vyloženou příležitost a tak zůstalo u střel z dálky a u obléhání hostující branky. Ve 27. minutě Vaculík rozehrál rohový kop, při němž Gavrić předskočil gólmana Tomu, ale hlavou nezamířil přesně. O chvilku později z 25 metrů vypálil Velický a jeho pokus gólman Toma s problémy chytil. Ve 32. minutě si Karlík vzal míč na polovině hřiště, přešel přes hráče a z 26 metrů vypálil. Jeho střela šla těsně vedle branky. Domácí se tak dočkaly až v 39. minutě, kdy Vaculík rozehrál rohový kop, míč se dostal k Šilingerovi, který jej vrátil Vaculíkovi, ten z levé strany odcentroval do vápna, kde hlavou Tecl otevřel skóre duelu – 1:0.

Jihlavský útočník se mohl radovat i devět minut po změně stran. Na malé vápno se k němu dostal odražený míč, který však vyřešil pokusem nad břevno. V 61. minutě Tecl na malé vápno přihrál Mešanovičovi, ale ani ten ve vyložené příležitosti nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče. Nutno dodat, že jeho případný gól by neplatil pro offsidové postavení. Další minuty přinesly úpornou snahu Vlašimi, která však narážela na pozorně bránící Vysočinu. Jihlavští hráči se snažili vyrážet do brejků, která však většinou končily na nepřesnostech. Blízko gólové pojistce byl v 84. minutě, jehož pohotová střela zpoza hranice velkého vápna šla mimo. V 89. minutě domácí celek diváky potěšil přesnou kombinací s gólovou tečkou. Na jejím konci byla přihrávka Šilingera, technická střela Velického, vyražení míče gólmanem Tomou a přesné dorážka do odkryté branky ze strany střídajícího Bači – 2:0.

7.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 2:0
21.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:3