22.06.2022, Redakce

Vysočina byla fotbalovější, na výhru ale nestačila

Vysočina byla fotbalovější, na výhru ale nestačilaPrvní přípravné utkání sehrála FC Vysočina ve středu 22. června proti Žižkovu. Zápas se odehrál v Dolních Kralovicích. Jihlava působila fotbalověji, to však na soupeře nestačilo. Konečné skóre je 1:2 (0:2).

ŽižkovŽižkov
přát., středa 22.6.2022, 17:00
2:1
(2:0)

Branky: Žežulka, Batioja - Araujo-Wilson
Žižkov: 1. pol.: Švenger - Bazal, Žežulka, Vlček, Jančura - Sixta, Král - Štrombach, Batioja, Krotil - Petráň
2.pol.: Švenger - Řezáč, Březina, Kadlec, Jankovský - Nekvinda, Súkenník - Bouguetouta, Konopásek, Žiga - Voltr
FC Vysočina: 1. pol.: Janota - Křišťál, Jiřík, Vedral, Peřina - Lacko, Vítek - Ogiomade, Franěk, Fila - Tall. 2. pol.: Soukup - Svoboda, Piško, Irodotis, Křehlík - Shudeiwa, Tureček - Křivánek, Franěk, Selnar - Araujo-Wilson.

Kombinační fotbal hned v úvodu předvedl v prvním přípravném utkání proti Viktoria Žižkov "A" tým FC Vysočina. Jihlava převážnou část prvního poločasu trávila na půlce Žižkova.

„Chtěli jsme se dostat do pozorné žižkovské defenzívy, ale kromě dobrých centrovaných míčů a pár náznaků jsme si vyloženou příležitost nevypracovali. Žižkov hrozil jen z brejkových situací, nebo chyb při zakládání útoků," vyjádřil se předseda klubu FC Vysočina Lukáš Vaculík.

Podle něj Žižkov hrozil jen z brejkových situací nebo chyb při zakládání útoků. Ve 36. minutě přišla hluchá dvouminutovka. „Žižkov se trefil z přímého kopu z 18 metrů a minutu po naší chybě z brejku zvýšil na 2:0," okomentoval Vaculík.

Do druhého poločasu oba týmy vyměnily jedenáctky. „Jihlava byla nadále silnější na míči, ale na začátku přípravy tam bylo hodně nepřesností. V 56.minutě jsme dokázali snížit Araujo-Wilsonem, když vystihl přihrávku soupeře a propálil brankáře. Za další tři minuty tentýž hráč srovnal, rozhodčí ale mávnul ofsajd. Jihlava se snažila dále o vyrovnání. Nejblíže k němu měl Tall, který si míč na hranici vápna zpracoval na prsa a z otočky vystřelil, brankář Švenger předvedl skvělý zákrok," připustil předseda FC Vysočina.

I přes to, že pro Jihlavu skončil první přípravný zápas prohrou, těší se na další přípravný zápas, a to už v sobotu v Hlinsku, kdy náš tým čeká souboj s Pardubicemi.

15.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 0:2