19.07.2008, Miroslav Fuks

Vysočina bez problémů přehrála Krč

Vysočina bez problémů přehrála KrčFotbalisté Vysočiny konečně protrhli střelecké neúspěchy a bez větších problémů porazili loňského druholigistu Spartu Krč 4:1 (3:1). Jihlavské branky vstřelili Kadlec, Schneider, Faldyna a Dupal. Za hosty snižoval Viskup.

přát., sobota 19.7.2008, 11:00
4:1
(3:1)
Sparta KrčSparta Krč

Góly: 4. Kadlec, 14. Schneider, 44. Faldyna, 77. Dupal – 25. Viskup
Diváci: 100
FC Vysočina: Vojáček (60. Tulis) – Gabriel (60. Sláma), Tlustý, Kadlec, Vepřek (46. Oliveira) – Dupal, Lovětínský (60. Gába), Schneider, Cihlář – Rabušic (60. Veselý), Faldyna (60. Tecl).

Čtrnáct dní před druholigovým startem nominoval do zápasu kouč Marko pouze 17 hráčů a celou hodinu dal důvěru takřka stejné jedenáctce. Mnohé tak naznačil ohledně uvažované základní sestavě pro podzimní výkop. Během středeční přípravy pro prvoligovému Kladnu (23.7. - 17:00 v Kladně) a sobotního I. kola Poháru ČMFS (26.7. – 17:00 v Třebíči nebo ve Ždírci) se však ještě může mnohé změnit.
Jihlavskému snažení výrazně napomohl rychlý úvodní gól, který na počátku 4. minuty utkání vstřelil hlavou Kadlec po rohu Dupala. O deset minut později už domácí vedli 2:0, když zprava poslal před branku přesný centr Gabriel, našel Schneidera a ten se přízemní střelou k pravé tyči nemýlil. Poté však domácí polevili ve svém snažení a Krč byla v poli aktivnější a kombinačně přesnější. Vysočina se nepříliš úspěšně pokoušela o rychlé brejky, z nichž nejnebezpečnější bylo zakončení Rabušice, který ve 24. minutě z úhlu přeloboval gólmana i branku. Snahu favorita nadcházející ČFL korunovala 25. minuta, kdy po chybě levé strany jihlavské obrany skóroval Viskup. Domácí zvýšili obrátky až v závěrečné desetiminutovce první půle. Ve 42. minutě mířil vedle Rabušic po centru Dupala a ve 44. minutě opět slavila úspěch velká zbraň Vysočiny – standardní situace. Po rozehraném rohovém kopu se k hlavičce dostal Tlustý a tu do sítě prodloužil kanonýr Faldyna.
Ve druhé části měla Vysočina územní převahu. Zaujala hlavička Faldyny po centru Lovětínského, která šla jen těsně vedle pravé tyče a nebo průnik dorostence Tecla, který po uvolnění Dupala mířil pouze do gólmana. Poslední branka duelu padla v 77. minutě, kdy se přes obránce prosadil Dupal a přesnou střelou z voleje nedal brankáři šanci. Zápas se dohrával v oboustranně útočném duchu. Nejblíže branky byla Krč, jejíž útočník v 84. minutě mířil po ideálním centru vedle levé tyče.