24.07.2018, Miroslav Fuks

Vyrovnaný duel juniorek skončil výhrou Baníku

Vyrovnaný duel juniorek skončil výhrou BaníkuDo 7. ročníku Juniorské ligy dnes vykročil i výběr FC Vysočina. Tým trenéra Michala Kadlece sehrál vyrovnanou partii proti Baníku Ostravu, z níž však nakonec odešel poražen 1:2 (1:1). Úvodní branku utkání vstřelil domácí Tomáš Smejkal po přihrávce Lorence.

Diváci: 80
FC Vysočina: Vízek – Vašíček, Křišťál, Beseda, Dujmović – Mašić (86. Sargsyan), Svatík, Smejkal (80. Karmazín), Řezáč (62. Průša) - Svoboda (74. Šteffl), Lorenc (67. Pavlík).
Ostrava: Murin – Mešaninov, Dolba, Russmann (46. Mooc), Chvěja (90. Tůma), Lehnert, Kaloč, Bolf, Šašinka O., Buchta (46. Ptáček), Kubík.

„Troufám si říci, že jsme v první půli byli lepším týmem. Šli jsme do vedení, ovšem to jsme poté nedokázali zvýšit. Šance Lorence, Svobody či Mašiće zůstaly nevyužity. Naopak těsně před konce půle ve vápně zbytečně fauloval Vašíček a hosté z penalty vyrovnali. Ve druhém dějství se hra vyrovnala a vše směřovalo k tomu, že tým, který vstřelí branku, duel vyhraje. Bohužel, inkasovali jsme my, když jsme nezvládli situaci v křídelním prostoru a následnou přihrávku do vápna. Baník byl důrazným a agresivním soupeřem. Utkání mělo slušnou úroveň,“ řekl po utkání trenér jihlavské juniorky Michal Kadlec.