17.08.2010, Miroslav Fuks

Vítkovice rozhodly v první půli

Vítkovice rozhodly v první půliPlusové body, které juniorka FC Vysočina vybojovala ve Zlíně, jsou pryč. Exdruholigové Vítkovice dnes zvládly dohrávku I. kola MSFL na jihlavské půdě lépe a svoji převahu z první půle zúročily v tři body za výhru 0:1 (0:1). Jediný gól vstřelil v 18. minutě Vaclík. V největší šanci domácí celku neuspěl čtvrthodinu před koncem Stanislav Tecl.

Diváci: 100
FC Vysočina B: Rožník – Príborský (61. Kosak), Ptáček, Filip, Dobrovolný (82. Pikl) - Zelinka, Lovětínský, Leligdon, Demeter – Poláček (56. Vacek), Tecl.
Vítkovice: Vaško - Vlk, Švehla, Cverna, Silveira – Moravčík (85. Klimek), Kušnír, Föster, Pešek – Punčochář (65. Lokša), Vaclík (71. Kovář).

V první půli byly Vítkovice lepším celkem. Domácí se začali dostávat do zápasu až od 25. minuty. V té době však už prohrávali 0:1. To v 18. minutě Vaclík přetlačil v souboji jeden na jednoho Ptáčka a střelou po zemi k levé tyči poslala svůj tým do vedení. Ještě předtím byl v 10. minutě v první velké šanci zápasu Punčochář, ale z místa pokutového puntíku netrefil Rožníkovu bránu! Po další brance v jihlavské síti volala minuta 40., kdy vítkovický Föster netrefil prázdnou bránu.

Ve druhé části se domácí celek výrazně zlepšil a dokázal Vítkovice dostat pod tlak. Ostravský celek se soustředil na defenzívu a rychlé brejky, v nichž mu však scházel klid a přesnost. Vysočina proto hned několikrát sahala po vyrovnání. V 63. minutě střídající Kosak napřáhl z hranice velkého vápna a jeho střela o půl metru minula břevno vítkovické branky! V 67. minutě Leligdon vyslal dobře naběhnutého Kosaka k útoku po levé straně a ten míč nacentroval až k Teclovi, jenž slabou střelou nepřekvapil vítkovického brankáře. V 75. minutě přišla největší příležitost domácí juniorky. Vacek ve vápně rychlou narážečkou krásně uvolnil Tecla, který však souboj s gólmanem prohrál. Závěrečný tlak Jihlavy přinesl několik standardek, centrů a nebezpečnou tečovanou střelu Demetera, kterou však výborný brankář Vaško dokázal lapit. Všechny body tak putovaly do Vítkovic.

„Vítkovice hlavně v první půli dokázaly, že jsou silné mužstvo a právem se řadí k postupovým favoritům. Zaslouženě šly do vedení a vytvořily si další 2 – 3 gólové šance. My jsme se zklidnili a zlepšili až od 25. minuty. Ve druhé části už jsme soupeře dokázali dostat pod tlak. Škoda, že alespoň jedna z našich šancí neskončila gólem,“ zhodnotil utkání trenér juniorky Josef Vrzáček.