28.05.2011, Miroslav Fuks

Ve Frýdku nezachytili úvod a vysoko prohráli

Ve Frýdku nezachytili úvod a vysoko prohráliJuniorka na půdě Frýdku-Místku sehrála tradičně velmi těžký duel. Proti třetímu celku tabulky MSFL bohužel vůbec nezachytila úvod zápasu a už ve 13. minutě prohrávala 2:0. Poté se ve Stovkách hrál pohledný a na góly velmi úrodný fotbal, kdy domácí byli v koncovce důraznější a hlavně přesnější. Nakonec zvítězili 5:2 (2:0), když za Vysočinu ve druhé části snižovali Petr Poláček a Jan Leligdon.

Frýdek-MístekFrýdek-Místek
27, sobota 28.5.2011, 10:15
5:2
(2:0)

Gól: 3. a 61. Literák, 13. Cabák, 46. a 50. Kerbr - 58. Poláček, 73. Leligdon
ŽK: 68. Junga, 86. Literák - 51. Krutý, 60. Fadrný, 77. Dobrovolný.
Rozhodčí: Kotík - Priesol, Proske
Diváci: 200
Frýdek-Místek: Lužný - Švrček, Literák, Staněk, Prokeš J. (46. Junga), Biolek, Cesnek, Cabák, Kerbr, Soukup (81. Chýlek), Prokeš H. (46. Fromelius)
FC Vysočina B: Rožník - Kryštůfek, Ptáček, Fadrný, Dobrovolný – Lovětínský (61. Príborský), Leligdon – Šandera (46. Poláček), Krutý, Kosak (76. Mandžuka) - Vacek.

Domácí si nemohli lepší úvod přát, neboť ve 3. minutě skóroval Literák. Vysočina poté převzala iniciativu a měla převahu, jenže místo toho se ve 13. minutě dostal před branku Cabák a nekompromisně prostřelil brankáře Rožníka. Ve 22. minutě to už mohlo být 3:0, neboť k odraženému míči se dostal Soukup, ale nedokázal se dostatečně zorientovat a poslal míč mimo tyče branky. O pět minut později se do nebezpečného průniku dostal Kosak, ale včasným vyběhnutím ho zlikvidoval brankář Lužný. Vysočina hrála fotbal, držela míč a útočila, jenže narážela na obranu Valcířů. Naopak domácí mohli zvýšit stav ve 30. minutě po trestném kopu a následném závaru či ve 37. minutě, kdy trestný kop z levé strany zahrávaný Cabákem s vypětím všech sil likvidoval brankář Rožník.

Snahu Jihlavy ve druhé půli hned zkraje otupil po centru z pravé strany hlavičkující Kerbr – 3:0. Tentýž útočník o 5 minut později zvýšil už na 4:0. O 8 minut později dokázal snížit do odkryté branky jihlavský hrot Poláček. V 60. minutě domácí vyslali nádhernou střelu z trestného kopu, kterou v poslední chvíli vytáhl Rožník na rohový kop. Z něj však Frýdek díky hlavičce Literáka zvýšil na 5:1. Konečnou podobu skóre ofenzivního zápasu stanovil v 73. minutě střelou z velmi malé vzdálenosti Leligdon.

„Do zápasu jsme špatně vstoupili a hrozně brzy jsme inkasovali. Domácím jsme zápas velmi ulehčili, neboť jsme hráli fotbal, kombinovali, ale nebyli jsme dostatečně důrazní v osobních soubojích. Soupeř navíc využil prakticky každou příležitost ke vstřelení branky," uvedl po utkání trenér Josef Morkus.