15.09.2014, juniorskaliga.cz

U21: Přestřelka v Ostravě a první porážka

U21: Přestřelka v Ostravě a první porážkaJuniorský tým FC Vysočina až v 10. kole ligy utrpěl první porážku v tomto soutěžním ročníku. V Ostravě byla k vidění zajímavá osmibranková přestřelka, v níž se hosté Christianem Irobisem ujali vedení, ve druhé půli díky trefám Jakuba Fulneka a Patrika Demetera dvakrát dokázali srovnat stav, ale nakonec se Baník radoval z výhry 5:3 (2:1).

OstravaOstrava
10.kolo, pondělí 15.9.2014, 13:00
5:3
(2:1)

Góly: 17. Vojtuš, 42. a 56. Byrtus, 76. Kundrátek, 84. Narh - 6. Irobiso, 48. Fulnek, 74. Demeter (pen.)
ŽK: 77. Čech (OST)
Rozhodčí: Hájek R. – Pochylý, Tacina
Ostrava: Šrom – Fojtík, Kaša, Špavelko,Helešic – Matěj (46. Kundrátek) – Behan, Vojtuš (70. Šašinka),Opatřil (83. Tomšů), Byrtus (67. Čech) – Petrus (46. Narh).
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Pedro, Zábrodský, Klusák - Fulnek, Bello (58. Ujčík), Demeter, Kosak – Irobiso (46. Spirkoski), Veselský (75. Kriegsmann).

Do utkání vstoupily oba celky velmi aktivně. Nejdříve si tlak vytvořili domácí, ten ale nebyli schopni zužitkovat a z rychlého protiútoku se prosadil Irobiso - 0:1. Vedení hostům vydrželo zhruba deset minut, ve kterých se Baník snažil vyrovnat. To se podařilo až slovenskému hráči Vojtušovi, který lobem zamířil až za Vejmolova záda - 1:1. Aktivnější byl po zbytek půle ostravský celek, což také potvrzoval velkým množstvím šancí. Tu největší spálil Byrtus, ale také Helešic z trestného kopu. Ve 42. minutě si však prvně jmenovaný napravil reputaci, když po centru Behana zakončil do brankáře Vojtuš a na dorážku právě Byrtuse již Vejmola nestačil - 2:1.

Ve druhém poločase začali lépe opět hosté, když již po třech minutách hry srovnal stav utkání Fulnek. Ten se po centru Klusáka dostal do obrovské šance a s přehledem zakončil - 2:2. V 56. minutě pomohlo Vejmolovi břevno, jenže dorážka Byrtuse již byla nezastavitelná a ostravský mladík tak poslal svůj tým opět do vedení - 3:2. S blížícím se závěrem se nervozita stupňovala, z pokutového kopu opět vyrovnala Jihlava, o jejíž branku se postaral Demeter, který poslal míč do protipohybu Šroma - 3:3. Jen dvě minuty stačily domácím na vstřelení další branky, jelikož Kundrátek si sebral míč a zamířil sám do středu hřiště, odkud zpoza vápna vypálil přímo do levého růžku - 4:3. V závěru utkání se do šancí dostával  Narh, který byl obránci zdvojován, nakonec si však šest minut před koncem utkání poradil náramně a Jihlava neměla šanci. Jeho zakončení pak bylo již snadné a zasadil tak hostům závěrečnou kudlu do zad. Ostrava tak vyhrála nad Jihlavou 5:3 a ukončila její devítizápasovou šňůru bez porážky.

"Oba celky předvedly ofenzivní fotbal ve vysokém tempu. Bohužel, dnes nás o body připravily individuální chyby," okomentoval zápas trenér Pavel Procházka.

11.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 2:0