30.09.2023, Josef Vrzáček

U19: Vysoká domácí porážka proti Slavii

U19: Vysoká domácí porážka proti SlaviiJihlavský starší dorost se v domácím prostředí nedokázal vyrovnat kvalitě vedoucího týmu nejvyšší ligy staršího dorostu pražské Slavie a schytal vysokou porážku 1:7 (0:5). Za domácí dokázal alespoň snížit skóre v 85. minutě Tomáš Zimmermann. Po 9. kole se tedy nachází na 12. místě velmi vyrovnané tabulky.

9.kolo, pátek 29.9.2023, 11:00
1:7
(0:5)
SlaviaSlavia

Branky: 15. , 61. a 74. Belžík, 4. Piták, 15. Slončík, 40. Pikolon (PK), 45. Jelínek (PK) - 85. Zimmermann
FC Vysočina: Procházka - Veselý, Dolejší (78. Puzrla), Haala, Matoušek (67.Merunka) - Záruba, Kotoun - Hudák, (46. Novák), Pivnička (67. Šebek), Udržal - Zimmermann

"Pokud chcete uspět proti špičkovým týmům dorostenecké ligy, tak se musí sejít více faktorů, zvládnout vstup do zápasu, výkon na samé hranici, týmová součinnost, bez individuálních chyb, soubojové chování atd. Nám se bohužel nesešlo vůbec nic, po indiv. chybách jsme po čtvrthodině prohrávali 0:2, potom jsme mohli vstřelit kontaktní branku, ale Pivnička neproměnil samostatný průnik, následně měl velkou možnost Udržal. Nicméně Slavia prokázala obrovskou kvalitu směrem dopředu, diktovala průběh zápasu a když přišly dva pokutové kopy v závěru první půle, tak o výsledku utkání nebylo pochyb. Ve druhém poločase jsme chvílemi byli opticky více na míči, ale opět individuální dovednosti hostujících hráčů, zejména v situacích jeden na jednoho, navýšily průběžné skóre, v závěru už jen Zimmermann nepatrně mírnil naší vysokou porážku." řekl k utkání hlavní kouč Josef Vrzáček.