28.09.2018, Miroslav Fuks

U19: Třetí porážka v řadě - na půdě Zlína

Starší dorost v nejvyšší soutěži utrpěl třetí porážku v řadě a navíc potvrdil, že se mu na půdě soupeřů vůbec nedaří. Ve Zlíně se Jihlavě nevydařila hlavně první půle a týmu scházela bojovnost, tudíž domácí se mohli radovat z vítězství 4:0 (2:0).

Diváci: 50
Zlín: Číž – Němeček, Maršálek (C), Hellebrand, Váňa, Pafka, Staněk, Strachoň, Kolář, Hrdlička, Cedidla. Náhradníci: Vaněk, Šiška, Kopilec, Hruška, Křepela
FC Vysočina: Lancman – T. Svoboda, Crha, Pojezný, Havlín – Merlo, Pavlas (45. Šrámek) – Lokvenc (35. Točík), Shudeiwa (70. Malata Mir.), Křivánek – Růžička.

„Vstup do utkání jsme neměli až tak špatný. V prvních sedmi osmi minutách jsme se celkem k míči dostávali a po pravé straně se nám některé akce dařily. Vše skončilo pološancí Křivánka, která skončila střelou do náruče domácího brankáře. Od této chvíle jsme absolutně vyklidili pole a byli jasně horším týmem. Domácí byli mnohem klidnější na míči a jen ve výjimečných případech nám ho půjčili. My jsme však hned po první druhé přihrávce o něj přišli. Zkrátka jsme byli nesmírně pasivní a nepřesní. Ve 34. minutě nás domácí zatlačili a po centru z naší pravé strany a prodlouženém míči na zadní tyč, šli do vedení. V závěru první půle nám bylo ještě hůř, když jsme propadli na naší levé straně a nezachytili přihrávku a následný náběh Strachoně, který propálil Lancmana. Do druhé půle jsme se pokusili posílit naší ofenzívu Šrámkem a změnou v rozestavení. Ten nám hru opravdu lehce zvednul, dostával se k balonům, které dokázal udržet a rozehrát. Vše však bylo spíše po pokutové území Zlína. V jednom případě mohl skórovat Růžička, který byl u míče dříve než domácí brankář. Bohužel nebyl dostatečně přesný a razantní. Následně šel na domácího brankáře Křivánek, který byl u míče určitě dříve a byl dle mého názoru sražen. Rozhodčí však měli jiný názor a pokutový kop nenařídili. V úplném závěru utkání jsme ještě dvakrát inkasovali v rozmezí jedné minuty a zcela zaslouženě prohráli. Utkání jsme absolutně nezvládli hlavně v první půli. Zatím si neumím vysvětlit, co se vlastně stalo a proč jsme zcela nepochopitelně nechtěli hrát. Takto bojácný a utrápený výkon jsem na našich hráčích viděl poprvé. Každý se musíme nad sebou pořádně zamyslet a pokusit se přijít na to, jak se výkonnostně zvednout, aby se již takovýto výkon neopakoval," zdůraznil ve svém pozápasovém komentáři trenér Kamil Průša.