25.05.2016, Redakce

U19: Souboj s Plzní rozhodli ve druhé půli

U19: Souboj s Plzní rozhodli ve druhé půliDůležité utkání staršího dorostu s Plzní bylo v první půli velice vyrovnané, čemuž napovídali i bezbrankové skóre. Do druhé části ale jihlavští nastoupili nejlépe jak mohli a hned ve 47. minutě se prosadil Vedral. Jihlavské vedení navýšil až v 83. minutě Čermák a když o 4 minuty později přidal pojistku Novotný, tak bylo o výhře 3:0 (0:0) rozhodnuto.

36.kolo, středa 25.5.2016, 14:00
3:0
(0:0)
PlzeňPlzeň

Góly: 47. Vedral, 83. Čermák, 87. Novotný.
FC Vysočina: Pokorný – Bajer (69. Dujmovič), Smejkal (59. Novotný), Beseda, Svoboda (59. Pěnkava), Vedral, Čermák, Ločárek (78. Průša), Kolčava (C), Sargsyan (85. Vrzal), Vitásek.
Plzeň: Luhový – Skála, Suchý (76. Pinc), Novák, Hašek, Kopřiva, Rychnovský, Kulhánek (66. Debellis), Matějka (C), Průcha, Vacovský.

„Myslím, že jsme měli možnost vidět otevřený zápas. V první půli měli oba týmy několik možností ke vstřelení branky. Naši největší šanci měl asi Smejkal, který po Bajerově přihrávce šel sám na brankáře. Jeho střela však skončila nad brankou. Hosté měli velkou možnost po střele, která se od našeho břevna odrazila do zad brankáře Pokorného a od nich skončila jen těsně mimo naši branku. Zlomový moment utkání přišel na začátku druhé půle, kdy nás do vedení poslal, po rohovém kopu Sargsyana, Vedral. Následně jsme, i díky Pokornému, „přežili“ čtvrthodinku, která patřila Plzni. V závěru již Viktorka hru více otevřela a nám se povedla vstřelit krásná branka po rychlém protiútoku, kdy se zdařila souhra Čermáka a Sargsyana, kteří si mezi sebou dvakrát vyměnili míč a Čermák přesně zakončil ke vzdálenější tyči. V závěru zaúřadovali střídající hráči Pěnkava s Novotným. Prvně jmenovaný vybojoval na hostujícím stoperovi míč a předložil přihrávku nabíhajícímu Novotnému, který míč přesně usměrnil pod břevno. Plzeň byla velmi těžkým soupeřem. O to více nás těší, že jsme ji dokázali porazit a získat tři body, které nám již tutově zajišťují setrvání v nejvyšší dorostenecké soutěži. Před hráči dnes smekám pověstný klobouk. Dokázali zvládnout psychicky i fyzicky náročný zápas. Určitě dnes nasbírali důležité zkušenosti, které je v následující kariéře posunou zase o stupínek výše!“ řekl po utkání trenér Kamil Průša.