18.08.2018, Vojtěch Fuks

U19: Remizovala na hřišti Viktoria Plzeň

U19: Remizovala na hřišti Viktoria PlzeňTým starších dorostenců FC Vysočina Jihlava vedený Kamilem Průšou remizoval na hřišti Viktorii Plzeň 2:2 (1:1). Mezi střelce FCV se zapsali Karel Pojezný a Jan Růžička. Po utkání ukořistili Jihlavští bod navíc, když zvítězili v penaltovém rozstřelu 3:4

Penalty: 3:4
Plzeň: Bleha – Fišer, Kodýdek, Uzlík, Šulc (C), Václavík, Halász, Žilák, Vrba, Gabriel, Hezoučký Náhradníci: Kavka, Míka, Ruda, Plecitý, Selnar, Novák
FC Vysočina: Lancman (C) – Crha, Pojezný, Havlín, Lokvenc, Křivánek, Šrámek, Trinh, Růžička, Ritter, Svoboda Náhradníci: Jágrik, Fila, Vraspír, Shudeiwa, Svoboda, Malata

Pozápasový komentář trenéra Kamila Průši: „Myslím si, že bylo k vidění herně vyrovnané utkání s větším počtem šancí na obou stranách. Škoda, že jsme nedokázali v první půli odskočit na rozdíl dvou branek. Po perfektně zahraném přímém kopu Pojezného jsme šli do vedení. Následně měl stoprocentní šanci Křivánek a chvíli na to Růžička. Nás jednou zachránilo břevno a jednou nás podržel Lancman. Vyrovnání tak přišlo po standardní situaci, kdy jsme nepohlídali domácího Šulce. Vstup do druhé půle patřil nám. Hned v úvodu měl šanci Šrámek, který mířil vedle levé tyče. Vzápětí se nám podařila rychlá akce, ve které Křivánek našel Růžičku, který přehodil vyběhnuvšího domácího brankáře. Vedení jsme si však dlouho neužívali, protože hned za dvě minuty přišlo vyrovnání z kopačky Vrby, který využil zaváhání Lancmana při rozehrávce. V dalších minutách byla Plzeň nebezpečnější než my. Všechny šance a závary před naší brankou jsme však „přežili“ a v samotném závěru mohli strhnout výhru na svoji stranu, kdyby Křivánek po samostatném úniku mířil přesně. Šlo se tedy do penalt, kde jsme si vyhráli druhý bod, protože Plzeň dvakrát vychytal Lancman, který tak napravil svoji chybu u vyrovnávacího gólu. My neproměnili pouze jeden pokutový kop a vyhráli tak 4:3. Je výborné, že se kluci hned ve svém druhém prvoligovém zápase přesvědčili, že se dá hrát s každým soupeřem a že se nemusí nijak podceňovat. Dnešní dvoubodový zisk je pro nás všechny velkým povzbuzením a motivací do další práce!“