19.03.2017, Petr Chudoba

U19: Prohra na penalty s Mladou Boleslaví

U19: Prohra na penalty s Mladou BoleslavíDorostenci U19 v dalším jarním utkání získali bod na domácím hřišti. Zápas skončil po 90. minutách remízou, kterou zachránil v poslední minutě Křišťál, když fauloval hostujícího hráče dostávajícího se do vyložené šance. Mladá Boleslav nakonec vyhrála na penalty 4:5.

21.kolo, sobota 18.3.2017, 14:00
0:1pen
(0:0)
Ml. BoleslavMl. Boleslav

ČK: 90. Křišťál
Diváci: 50
FC Vysočina: Konrád – Křišťál, Vrzal (70. Kafoněk), Mikuška, Dujmović – Karmazín (88. Časta) – Fikar (60. Křivánek), Smejkal, Bojo (76. Lorenc), Průša (63. Vašíček) – Svoboda.

„V první půli se hrál velmi kvalitní dorostenecký fotbal. Byli jsme určitě aktivnější a vypracovali jsme si dvě tři velké příležitosti. Bojo mířil těsně vedle a Vrzalovu hlavičku chytil výborný brankář hostí, který stejně tak reflexivním zákrokem vyrazil jednu z našich střel ke konci první půle. Navíc nám byla upřena penalta po evidentní ruce hostujícího obránce. Druhá půle již tolik pohledná nebyla. Hra se hodně vyrovnala a přitvrdila. Zraněním to odnesli Fikar a Vrzal. I tak jsme byli výhře hodně blízko. Od Kafoňka se míč bohužel odrazil pouze do tyče. V poslední minutě zatáhl Křišťál za záchranou brzdu a vysloužil si červenou kartu. Z přímého kopu z hranice šestnáctky se hostující Machů naštěstí netrefil. Šlo se tak znovu do penalt, ve kterých kraloval hostující brankář Mikulec, který dokázal dvě chytit. Jelikož náš Konrád chytnul „pouze“ jednu, tak si o bod více do tabulky připisuje Boleslav.

Klukům nemohu nic upřít. Snaha, úsilí a bojovnost byla na každém z nich vidět. Naší hře, hlavně v první půli, scházela branka. Jediné, v čem jsme dnes měli přidat, byl důraz v pokutovém území hostí. Několikrát nám prošla přihrávka přes celou branku, několikrát nám míč poskakoval na malém vápně. Bohužel jsme jej ani jednou nedokázali protlačit do branky. I když děláme body a neprohráváme, tak jsme smutní. V naší přetěžké situaci potřebujeme vyhrávat nebo alespoň k remízám přidávat další bodíky za vyhrané penalty. Nic však nebalíme. Máme před sebou ještě dostatek zápasů na to, abychom se v tabulce zvedli!" řekl trenér Průša.