06.08.2022, Miroslav Fuks

U19: Obnovená remízová premiéra mezi elitou

Starší dorost se po sestupu a následných dvou anulovaných covidových ročnících konečně vrátil tam, kam dlouhodobě náležel - mezi českou elitu. Obnovená premiéra FCV se odehrála na Bedřichově a přes velmi dobrý výkon domácích vynesla pouze bod za remízu 1:1 (0:0) proti Slovácku. Jihlava šla do vedení v 74. minutě, kdy penaltu proměnil František Och.

1.kolo, sobota 6.8.2022, 11:00, Bedřichov
1:1
(0:0)
SlováckoSlovácko

Branky: 74. Och (pen.) - 85. Zelinka ŽK: 90. Raus - 44. Kostka, 90+2. Mikač
FC Vysočina: Janota - Klouček (88. Šmíd), Raus, Haala, Farka - Smejkal, Panský - Chytrý, Šancl, Jícha (46. Och) - Zahradník (90+3. Udržal).

Premiéra v elitní dorostenecké soutěži přinesla v kontextu celého zápasu zřejmě spravedlivou remízu, byť cítíme zklamání, že jsme o výhru přišli pár minut před koncem utkání.Chci ocenit hráče svým přístupem k celému utkání a nemůžu nezmínit skvělou početnou diváckou kulisu, které děkujeme.
Do utkání jsme vstoupili malinko nervózní, postupně jsme se zlepšovali, přestože do velkých šancí jsme se my ani hosté nedostávali.Ve druhém dějství se hra přelévala, když jsme 15 minut před závěrem Ochem proměnili penaltu po faulu na Rause a sahali po třech bodech, tak jsme inkasovali celkem po málo nebezpečné situaci v křídelním prostor, kde jsme nezachytili průnik a finální přihrávku, kterou neuvěřitelně proměnil bohužel neobsazený útočník hostujícího týmu.S pokorou k soupeři berme bod.