30.03.2014, David Zeman

U19: Na lídra tabulky těsně nestačili

U19: Na lídra tabulky těsně nestačiliStarší dorost zajížděl na půdu pražské Slavie, tedy prvního celku tabulky. Od začátku domácí celek potvrzoval pozici favorita a brzký gól v síti Vysočiny tomu jen napomohl. Poté však hosté hru vyrovnali a podařilo se jim srovnat skóre zásluhou Košíka. Na konci zápasu ovšem Slavia strhla vedení na svou stranu a utkání tak skončilo 2:1 (1:1).

SlaviaSlavia
29.kolo, sobota 29.3.2014, 14:00
2:1
(1:1)

Gól: Košík.
FC Vysočina: Kolář - Jančík, Košík, Rychetník, Fiala - Hron, Spirkoski, Zábrodský, Mazel (86.Frechka) - Šerý M. (83.Liška), Salcin (46.Čáp)

"Stál proti nám lídr ligové tabulky a v utkáni potvrdil, že je po právu první. Byl to nejlepší soupeř na jaře a v soutěži vůbec. Těžko jsme hledali jeho slabiny, šlo o kompaktní tým s výraznými individualitami. Brzo jsme inkasovali a soupeře posadili na koně. Hra se však po dvaceti minutách vyrovnala a my v závěru poločasu z rohu vyrovnali. Ve druhé půli soupeř postupně střídal a zvyšoval tlak. V 81. minutě po autovém vhazováni hlavou rozhodl Batka. Musím však říci, že dnes jsme na výkon našich chlapců hrdí. Hráli jsme na hranici svých možností a měli také dvě vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Kdyby za stavu 1:1 dal tutovku Šerý měla by to Slavie již hodně složité. Pro kluky to byl výborný zápas, ve kterém ukázali ohromnou vnitřní sílu a vydali ze sebe úplně všechno. Bod jsme měli blízko, mrzí nás to, ale v tomto utkání nalezneme mnoho pozitivních věcí. I přes porážku musíme mužstvo pochválit." zhodnotil utkání trenér David Oulehla.