30.05.2016, Redakce

U17: Po Baníku zvítězili i v Brně!

U17: Po Baníku zvítězili i v Brně!Mladší dorost navázal na výhru s Baníkem Ostrava a připsal si velmi cenný skalp Zbrojovky Brno. Na půdě druhého celku tabulky zvítězil díky skvělé první půli 1:3 (0:3), když dvakrát skóroval David Šteffl a jednu branku přidal Radek Matulka.

BrnoBrno
32.kolo, sobota 28.5.2016, 10:30
1:3
(1:3)

Góly: 37. Jambor - 6, 34.(z penalty) Šteffl, 28. Matulka
Diváci: 50
FC Vysočina: Duba - Pavlík (62. Bartl), Trojánek, Křišťál, Bence - Pejřimovský (50. Chlumský) - Matulka, Urbánek, Šteffl, Řezáč - Lorenc (57. Rážek)

• fotografie z utkání ZDE

"Už při rozcvičování jsem viděl, že hráči můžou dnes uspět, protože byli hodně natěšení na tento zápas. Opět jako na Sigmu Olomouc jsme zvolili defenzivnější rozestavení a spoléhali jsme na rychlé protiútoky. V prvním poločase jsme vstřelili nečekaně rychlý gól, když k odraženému míči se dostal Šteffl, který poslal míč k tyči. Hráči se posouvali v bloku a nedávali moc šancí domácím, i když držení míče bylo na jejich straně. Ve 28. minutě se prosadil přes obránce individuálně Matulka a zvýšil na 2:0. Ve 34. minutě se dostal do brejku Řezáč, který byl ve vápně faulován a následnou penaltu proměnil Šteffl. O chvíli později vstřelili gól domácí, když po centru do vápna nedostatečně odkopl míč Bence před vápno a Jambor střelou k tyči nedal Dubovi šanci. Ve druhém poločase nás podržel skvělým zákrokem brankář Duba. Celkově hodnotím zápas proti druhému celku tabulky velmi pozitivně, protože hráči dodrželi všechny pokyny. Všechny hráče musím opět pochválit, ale velké dík patří i rodičům, kteří nás přijeli v hojném počtu povzbudit," okomentoval duel trenér Libor Smejkal