06.04.2017, Redakce

U16: Důležitá výhra proti Opavě

U16: Důležitá výhra proti OpavěV dohrávaném utkání zvítězili dorostenci Vysočiny nad celkem Opavy v poměru 2:1. Zápas byl i podle výsledku poměrně vyrovnaný, ale dobrým výkonem ve druhém poločase dotáhli domácí zápas do vítězného konce.

19.kolo, neděle 26.3.2017, 14:00
2:1
(1:1)
OpavaOpava

Góly: 17. Šrámek, 49. Havel – 27. Vrána (z pen.)
Diváci: 30
FC Vysočina: Doležal – Marek Malata, Trinh, Nováček (70. Časta), Novák (45. Pojezný) – Šrámek, Havel (65. Zrůst) – Havlín (60. Růžička), Lukáš Trnka (52. Samek), Vácha (78. Michal Trnka) – Mirek Malata

"Do utkání jsme vstoupili aktivně a byli jsme mírně lepším týmem. Do vedení jsme se dostali v 17. minutě, když nesmyslně přihrál kapitán Stuchlík míč do brejku Šrámkovi, který v samostatném úniku dokázal přehodit vybíhajícího brankáře. Hosté dokázali vyrovnat ve 27. minutě z penaltového kopu, kdy Novák zbytečně fauloval ve vápně útočníka. Od té doby jsme šli po psychické stránce dolů, prohrávali jsme souboje, neměli jsme odražené míče a kazili jsme jednoduché míče. Ve druhém poločase jsme se citelně zlepšili, a hlavně hru oživil Karel Pojezný, který dokonce přihrál i na vítězný gól, který dokázal vstřelit Havel. V 68. minutě byl ve vápně faulován Šrámek, ale nabídnutou penaltu nedokázal proměnit Mirek Malata a následný odražený míč Růžička ve 100% šanci nedotlačil do brány. V závěru zápasu jsme se strachovali o výsledek, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce." zhodnotil utkání trenér Smejkal.