18.08.2007, Miroslav Fuks

Třetiligový duel juniorek lépe pro Vysočinu

Třetiligový duel juniorek lépe pro Vysočinu„B“ mužstvo FC Vysočina se ve 2. kole MSFL dočkalo prvního vítězství v sezóně, když na domácí půdě zdolalo zálohy Tescomy Zlín. Fotbalovější Zlín srazil do kolen vlastní gól z 11. minuty, na který nedokázali odpovědět. Výsledku dal definitivu v posledních sekundách zápasu Michael Rabušic.

Ž.K.: Chlup, Šamánek - Elšík

FC Vysočina B: Štěpanovský - Hříbek (31. Havránek), Kříž, Kovařík, Nešpor - Benda, Hušbauer (46. Chmelík), Chlup, Cihlář - Šamánek (65. Rabušic), Zedníček.
Zlín B: Rückschlos - Malý, Číhal, J. Kovařík, Beránek - Šrom, Elšík, Školník, Kokeš - Otruba, Poznar.

Juniorka proti Zlínu nepodala optimální výkon, ale nakonec se mohla radovat ze zisku důležitých tří bodů. Svěřenci trenéra Romana Kučery vsadili na zodpovědný a bojovný výkon, kterým udolali fotbalově lepší Zlín. Sestava vyztužená o hráče kádru „áčka“ Cihláře, Šamánka, Zedníčka a v průběhu druhé půle i Rabušice v úvodu čelila převaze Zlína, ovšem gól přišel na druhé straně, když si centr Nešpora na hranici velkého vápna tečoval hostující obránce a ten zapadl do protipohybu gólmana k zadní tyči. Zlínští se z tohoto šoku nedokázali střelecky vzchopit a žádnou z minima svých brankových příležitostí neproměnili. Neplodná převaha Zlína pokračovala i ve druhé půli a tak v samotném závěru utkání přišel jihlavský trest po rychlém brejku, kdy obraně Zlína zleva utekl Cihlář a před prázdnou bránu naservíroval míč Rabušicovi, který neměl problém skórovat – 2:0.