09.02.2019, Miroslav Fuks

Tečka za soustředěním: prohra 2:0 v Žilině

Tečka za soustředěním: prohra 2:0 v ŽiliněFotbalisté FC Vysočina zakončili čtyřdenní soustředění na Slovensku herní prověrkou proti velmi kvalitnímu soupeři – MŠK Žilina. Pro domácí 3. celek slovenské ligy šlo na generálku na jaro, která se výsledkově podařila. Favorizovaní Šošoni jihlavský tým porazili 2:0 (1:0), když branky stříleli Tomič a Káčer z penalty.

ŽilinaŽilina
přát., sobota 9.2.2019, 14:00
2:0
(1:0)

Branky: 11. Tomič, 67. Káčer (pen.)
Žilina: Holec - Majdan, Králik, Minárik (80. Moško), Sluka - Káčer (71. Gamboš), Pečovský, Diaz (71. Vallo) - Tomič (80. Gerebenits), Boženík (71. Balaj), Holúbek (80. Myslovič).
FC Vysočina: Vejmola – Vedral, Tlustý (61. Šlein), Chlumecký (76. Tijani), Preisler – Vaculík (61. Novotný), Šulc (76. Šumský) – Šefčík (83. Čáp), Zoubele (83. Machuča), Javůrek (83. Dujmović) – Jawo.

Zatímco pro Žilinu byl duel generálkou na jarní start, tak kouč Radim Kučera si ještě mohl dovolit testovat. Na netradiční post pravého beka tedy nasadil Vedrala a méně obvyklou úlohu ve středu zálohy svěřil Vaculíkovi.

První střela zápasu náležela jednomu z jihlavských hráčů, ovšem gólman Holec byl na místě. V 7. minutě měl první šanci utkání žilinský kapitán Káčer, ale Vejmola nemusel zasahovat, protože míč letěl vedle branky. O čtyři minuty později však šel 3. celek slovenské Fortuna ligy do vedení. Centr za obranu našel naběhnutého Tomiće, který si obhodil Vejmolu a otevřel skóre zápasu – 1:0. Chvíli poté se o vyrovnání pokusil Javůrek, ale jeho ránu obětavě zablokoval obránce Majdan. Aktivnější Žilina měla šance ve 24. a 26. minutě. Nejprve Holúbek našel přihrávkou Tomiće, který však druhý gól nepřidal. A poté Sluka nahrál Majdanovi, jemuž gólovou radost překazil výborným skluz obránce FCV. V 37. minutě ze střední vzdálenosti natáhl ke střele mladík Šulc, ovšem branku minul. Minutu před koncem prvního dějství si důležitý zákrok připsal Vejmola, když zlikvidoval hlavičku Diaze.

Ve druhé půli byla hra dlouho vyrovnaná a bez větších příležitostí. Střely domácích útočníků většinou končily na defenzívních hráčích Vysočiny, hosté vyráželi do nebezpečných brejků. V 66. minutě vyústil narůstající tlak hráčů ve žlutém v pokutový kop nařízený po faulu na Boženíka. Ten s přehledem proměnil Káčer – 2:0. Vysočina se snažila o korekci nepříznivého stavu, ale nedokázala proměňovat ani velké příležitosti. V 79. minutě si v žilinském vápně vytvořila velký tlak a několik střel, které však nakonec v síti neskončily. Závěrečná aktivita Vysočiny nakonec v gólovou radost nevyústila, tudíž se zrodilo žilinské vítězství 2:0.