01.02.2019, Redakce

Starší dorost vybojoval výhru v Senici

Starší dorost vybojoval výhru v SeniciStarší dorost U19 ve svém druhém duelu v rámci soustředění na Slovensku vybojoval v nelehkých přírodních podmínkách cennou výhru nad Senicí. Jedinou branku utkání zaznamenal v 75. minutě Jan Růžička po přihrávce Mirka Malaty.

SenicaSenica
přát., pátek 1.2.2019, 14:00
0:1
(0:0)
FC Vysočina U19FC Vysočina U19

Branka: 76. Růžička
FC Vysočina U19: Lancman (45. Jágrik) – Svoboda T. (53. Lokvenc), Pojezný, Mikuška, Crha – Pavlas – Havlín (45. Točík), Shudeiwa (53. Sládek), Šrámek (53. Ritter), Růžička – Belshaw Samuel James (55. Malata Mir.).

„Vyrovnané utkání bylo ovlivněno silným větrem. V první polovině byli aktivnější domácí, kteří si vypracovali dvě tři příležitosti ke vstřelení branky. Vždy byl na svém místě Lancman. Ve druhé polovině jsme byli více nebezpečnější my. Blízko ke gólu měl Ritter, který zakončoval nepřímý volný kop. Bohužel domácí brankář svůj tým podržel. Následně se přes domácího stopera protlačil Malata Mir. a předložil přihrávku Růžičkovi, pro kterého již nebyl problém skórovat. Výhru jsme si až do konce zápasu bez problémů pohlídali. Líbila se mi defenzivní činnost týmu. Stejně tak se nám dařila rozehrávka od brankáře přes stopery a defenzivního středního hráče. Do následující nadstavby nám však stále chybí kvalita jak ve výběru místa a náběhů, tak v přesnosti a následném udržení míče. Zlepšení je v přenášení těžiště hry. Celkově mám dnes radost, že jsme velmi těžké utkání v nelehkých přírodních podmínkách zvládli," řekl po utkání trenér Kamil Průša.