22.03.2009, Miroslav Fuks

Skvělý tříbodový import trefil Simr!

Skvělý tříbodový import trefil Simr!FC Vysočina v Hradci Králové vybojovala nesmírně cennou a důležitou výhru! Díky přesnému zásahu Pavla Simra z 80. minuty prodloužila krizi hradeckého celku, zajistila vrácení vstupného domácím divákům a především zvýšila svůj náskok před pražskou Duklou na postupové příčce II. ligy na 4 body! Navíc "votroky" poprvé v druholigové historii porazila na jejich stadiónu!

Diváci: 750
Hradec Králové: Lindr – Přibyl (83. Pilař), Wozniak, Chleboun, Kalousek – Rezek, Nemček, Kaufman (77. Fischer), Poděbradský (90. Kasálek) – Bukač, Dvořák
FC Vysočina: Winter - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Štohanzl (59. Vyskočil, 64. Veselý), Urban, Karlík, Lovětínský (78. Vydra) - Faldyna, Simr.

Trenér Karol Marko již několikrát úspěšně nectil pravidlo „Nikdy neměň vítěznou sestavu“ a stejný krok mu vyšel i v Hradci. V brance dostal před osvědčenou jedničkou Janem Vojáčkem přednost Václav Winter, který do Jihlavy přišel v zimní přestávce, a defenzívu záložní řady vyztužila další zimní posila Karol Karlík, tudíž na Michala Vyskočila zůstalo místo jen na lavičce.
Čekání na první jarní gól mohli „votroci“ ukončit už ve 14. min., kdy se na pravé straně uvolnil Bukač, před brankou našel Rezka, který však v gólové situaci ani nadvakrát neuspěl. Na druhé straně hodně zatrnulo domácím v 16. minutě, když si po rohu málem vstřelili vlastní gól. Ve 23. provětral rukavice Lindra záložník Štohanzl a o 10 minut později ukázkově pálil Karlík. Lindr však byl opět pozorný. Následně předvedl pěkné sólo zakončené střelou mimo Lindrovy tyče Gabriel. Těsně před přestávkou se do jihlavského vápna prodral Dvořák, ale zadáci mu míč v poslední chvíli ukopli. Hned z protiútoku spálil na druhé straně obrovskou šanci Faldyna, když z malého vápna mířil těsně vedle.
Jihlavský kanonýr se díky včasnému skluzu Přibyla neprosadil ani v 52. min. ani v 60. min., kdy po chybě obrany postupoval sám na Lindra a přeloboval gólmana i branku. Přáno nebylo ani "votrokům". V 64. min. přistál Kaufmanem rozehraný trestný kop na hlavě Dvořáka, ten jej skvěle umístil, jenže gólman Winter vytáhl zákrok z kategorie zázračných. Deset minut před koncem bohužel udeřili hosté - Vydra zprava našel přesným centrem nabíhajícího Simra, který zápas nechytatelnou hlavičkou rozhodl - 0:1. Poté už si hostující mužstvo velmi cenný tříbodový zisk pohlídalo.