06.06.2012, Josef Žampa

Sen o I. lize se rozplynul

Sen o I. lize se rozplynulJihlavské fotbalistky na Liberec nestačily ani v odvetě kvalifikační duelu o I. ligu. Na půdě Slovanu podlehly výrazně 6:2 (3:0), když obranu domácího celku pokořily Petra Žampová a Kateřina Valentová. Liberec se tak o účast v nejvyšší soutěži utkání v barážovém duelu proti poslednímu celku elitní soutěže - Baník Ostrava.

LiberecLiberec
Kvalif, středa 6.6.2012, 17:00
6:2
(3:0)

Góly: 5. a 26. Jarchovská, 33. a 52. Červeňáková, 57. a 76. Folprechtová - 63. P.Žampová, 81. Valentová
Liberec: Dolejšová - Kovářová, Pomijová, Boušková (74. Prokopová), Pižiová, Jarchovská (64. Sittová), Ubiasová, Poláčková (55. Folprechtová), Červeňáková (53. Jedličková), Matějková, Hořčičková
FC Vysočina: Havrdová - Z.Žampová, M.Žampová, Štefaniková, Wasserbauerová - Čechová, P.Žampová, Šerá (88. Francálková), D.Procházková - Valentová (87. Vinická), Vodičková (88. Ryšavá)

Oproti šesti inkasovaným brankám holky z Vysočiny podaly o 50% lepší výkon než  na domácí půdě. Velkou měrou na špatném skóre se podílela jihlavská golmanka, která přes všechna svá nedoléčená zranění se postavila tváří v tvář zkušeným hráčkám Liberce.

Zápas byl odehrán na slušné úrovni a hostující tým v něm podal bojovný výkon. Domácí hráčky ukázaly svým divákům, že to s postupem myslí naprosto vážně a to stvrzuje i fakt, že jsou již třetím rokem hodně podporováni svým mateřským klubem. Nastoupily k zápasu s velkým sebevědomím a jistotou. To se projevilo již v 5. minutě, kdy se poprvé trefila do černého Jarchovská, která po špatné rozehrávce stoperky Štefanikové na půlící čáře vystihla přihrávku a svým sólovým únikem nedala Havrdové šanci, ikdyž na podruhé, po odražení od levé tyče. Takto rychlé branky dokáží otřást s velkou většinou týmů. Od 26. minuty holky z Jihlavy v rozmezí pouhých 50ti minut ještě pětkrát inkasovaly. Ovšem se nevzdávaly, a podařilo se jim také dvakrát skórovat.Hrály v klidu a ukázaly domácím, že se i v Jihlavě hraje pěkný fotbal s kombinacemi. Za stavu 5:0 založila pěknou akci středopolařka Šerá, ta našla v pravo nabíhající Valentovou, která přesnou přihrávkou mezi obranu našla nabíhající střední záložnici P.Žampovou a ta skvěle zakončila. Druhý úspěch přidaly stejné aktérky, jen s výměnou rolí, kde po přihrávce P.Žampové mezi obranu Valentová zakončila skvělou střelou k pravé tyči. Dalších branek už se diváci nedočkali.

"Holky se za tak nepříznivého skóre nezhroutily, a dokázaly zápas dohrát s hlavou nahoře. Jihlavský ženský tým disponuje velice mladým kádrem, kde běžně k zápasům nastupují patnácti a šestnáctiletá děvčata, a přesto hrají velice pěkný fotbal. Co jim chybí, je zkušenost s kvalitními soupeřkami, a tak si musejí ještě minimálně rok počkat na to, aby se znova pokusily o vstup do nejvyšší soutěže. Trenéři spolu s vedením budou muset tým ještě posílit o zkušenosti starších hráček, aby jim v tom pomohli. Chtěl bych holkám moc poděkovat za odvedenou sezonu 2011/2012, kdy pouze dvakrát podlehly soupeřkám, a od 15.10. udržely šňůru bez prohry. To je vyneslo na nejvyšší příčku a k obhajobě získání poháru pro vítěze Moravskoslezské druhé ligy," řekl po utkání trenér Josef Žampa, který tímto zároveň stručně zhodnotil celý soutěžní ročník.