21.09.2008, Miroslav Fuks

Netrdova levačka trefila tři body

Netrdova levačka trefila tři body„Béčko“ FC Vysočina pokračuje ve vydařeném podzimním představení. V dnešním domácím duelu porazilo nejtěsněji 1:0 Břeclav díky brance Miloše Netrdy z přímého kopu. V 8. kole MSFL si svěřenci trenéra Jansy připsali už pátou výhru a patří jim příjemná 4. příčka tabulky.

Diváci: 110
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Rezek, Wasserbauer, Naniaš - Čermák, Pacholík, Schneider, Chlup, Netrda (90. Chmelík) – Peška (72. Šamánek).
Břeclav: Galla - Šenk, Michal, Pokorný, Schwarz, Demjanovič, Dvořák, Simandl (73. Pacák), Bouška (68. Fiala), Svoboda, Diviš.

Domácí do utkání velmi dobře vstoupili. Vytvořili si šance, převahu a už v 5. minutě se dožadovali penalty po zákroku na Pešku. Snaha juniorky však ke kýženému gólu nevedla a kvalitní soupeř v závěru první části srovnal krok.
„Do druhé půle jsme šli s cílem hrát trpělivě a zezadu. Věřili jsme, že naše gólové šance přijdou a my je proměníme. TO se skutečně podařilo, když v 61. minutě Netrda zahrával z pravé strany přímý kop a levačkou míč krásně zatočil přes celou branku pod břevno Gallovy brány. Břeclav se poté snažila o vyrovnání, ale naši obranu neprolomila. Naopak jsme to byli my, kdo mohl z brejků dát výsledku pojistku. To se bohužel nepodařilo. S koncovkou máme nadále problém,“ řekl k utkání kouč Tomáš Jansa.