19.08.2023, Miroslav Fuks

Na Julisce bitvu o první příčku rozhodla jediná branka

Na Julisce bitvu o první příčku rozhodla jediná brankaMagnet 6. kola skončil vítězstvím favorizované Dukly Praha. Vysočina na Julisce nepotvrdila svoji ofenzivní formu a nevytvořila si proti pozorné domácí defenzívě žádnou výraznou příležitost. O vítězství Dukly a jejím posunu na úkor Jihlavy na 1. příčku tabulky rozhodla v 30. minutě trefa Zeronika.

Diváci: 1166
Dukla Praha: Šťovíček – Hašek, Ludvíček, Barac, Kozel (74. Vondrášek) – Moulis (74. Špatenka), Peterka (52. J. Jeřábek), Ullman, Matějka, Šebrle (60. Douděra) – Zeronik (74. M. Červenka). Náhradníci: Rada – Hrubeš.
FC Vysočina: Soukup – Svoboda, Vedral, Tonbul, Farka (73. Křivánek) - Lacko, A.Pešek (73. Chytrý) - Fila (81. Tall), Tureček (60. Křehlík), Selnar – Araujo-Wilson (81. Franěk). Náhradníci: Jágrik – Piško.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla oproti vítěznému duelu s Táborskem neučinil žádnou změnu. K jediné korekci došlo na střídačce, kde byl místo Ogiomadeho připraven uzdravený Křivánek.

Dukla byla od prvních minut aktivnějším celkem, ale ani Vysočina nevsadila na defenzivní taktiku. První nebezpečí před brankou Soukupa se zrodilo v 10. minutě, kdy se v nadějné pozici zjevil Moulis, ale nedokázal přesně vystřelit a ani nahrát. V 16. minutě zpoza vápna nádherně napřáhl Peterka, ale jeho pokus zastavilo břevno. Míč se odrazil do hřiště a následná dorážka jednoho z domácích skončila útočníků nad brankou. V 19. minutě se ke střele dostal Fila, ale jeho pokus postrádal přesnost a skončil vedle Šťovíčkovy branky. Ve 24. minutě modří dobře zakombinovali a ke střele z hranice vápna se prosadil Araujo-Wilson. Jeho pokus skončil tečovaný na horní síti a rohovém kopu. Ve 29. minutě byla Dukla blízko vedoucí brance, ale Soukup dokázala Moulisovu ránu vytáhnout na roh. Jenže z něj už po půlhodině hry zahřmělo. Centr z rohového kopu proletěl do pokutového území, kde si balon našel Zeronik, jehož následná střela skončila nechytatelně u levé tyče Soukupovy brány, který se po míči natahoval marně – 1:0. V 37. minutě Matějka vysunul do běhu Zeronika, jenž se řítil sám na bránu, jenže balón si moc předkopnul a k pořádné střele se nedostal. Posléze se chtěl ještě vytočit do lepší střelecké pozice, ale po souboji se k zakončení nedostal. Minutu před koncem půle se ve velké šanci ocitl Šebrl,e ale s jeho ránou doprostřed branky neměl Soukup problém. O odpověď se v nastaveném čase první půle pokusil Svoboda, ovšem slabě pálil vedle branky.

Vysočina do druhého dějství vstoupila o poznání aktivněji. V několika momentech dokázala podržet míč a přikovat domácí hráče kolem jejich pokutového území. Dukla hrozila z brejků, ale do velkých šancí se též nedostávala. V 58. minutě Moulis našel Zeronika, ale jeho střela zpoza vápna skončila v rukavicích Soukupa. O chvíli později z úhlu pálil vedle branky Zeronik po vybídnutí od Moulise. K další ráně se v 61. minutě prosadil Moulis, ale i on pálil vedle branky. V 67. minutě Vysočině vyšel rychlý kontr, na jehož konci z dvaceti metrů pálil Selnar, který však vysoko přestřelil. V 69. minutě mohl na 2:0 zvýšit Zeronik, ale uvnitř vápna střílel těsně vedle pravé tyče Soukupovy branky. Vysočina si díky značnému úsilí, bojovnosti a střídání vytvořila územní tlak a udržela balón na tabulce soupeře, ale její snaha a územní tlak k brankovým šancím nevedla. Druhý poločas tak nabídl nikoli gólové příležitosti, ale spíše úpornou snahu obou celků. Jediná branka Zeronika tak stačila k důležitému vítězství domácí Dukly.

6.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 1:0
20.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:2