08.05.2011, Miroslav Fuks

Magnet kola skončil po zásluze smírně

Magnet kola skončil po zásluze smírněDůležitý duel dvou postupových aspirantů přinesl vzrušující momenty, ovšem nakonec žádné branky. Konečná remíza 0:0 je pravděpodobně zajímavá, ovšem blíže velmi cenným třem bodům byli jihlavští fotbalisté. Po gólu volal zejména sled šancí z úvodu utkání či závěrečná velká příležitost Petra Dolejše. Pět kol před koncem soutěže je tedy jisté, že postupová tajenka ještě dlouho nebude odtajněna.

Diváci: 2350
Žižkov: Kolář – Slodowy, Kropík, T.Procházka, Čermák – Súkeník, Houžvička, Šťastný (84. Brabec), Zapalač – Dočekal (79. Mašek), Kalod.
FC Vysočina: Uvarenko – Veselý, Tlustý, Halama, Cihlář – Gabriel (55. Dolejš), Dort, Karlík, Kopic (88. Bača) – Mešanović (73. Gába), Tecl.

Kouč Josef Vrzáček se tentokráte držel zásady „nikdy neměň vítěznou sestavu“ a na Žižkově nasadil stejnou jedenáctku, která před týdnem uspěla v Kladně. Na lavičce byl po karetním trestu připraven Gába a stejně tak po zranění Vaculík.

Před zraky početného a velmi dobře slyšitelného kotle fanoušků FC Vysočina se odehrávala kvalitní partie. Už ve 4. minutě se velké šanci ocitl Mešanović. Dort ho chytrým obloučkem našel ve vápně, Mešanović se šikovně uvolnil, ale poskakující míč napálil vedle šibenice. O minutu později si na pravé straně zakombinovali Gabriel, Dort a Veselý, posledně jmenovaný před brankou našel Kopice a ten v pádu hlavičkoval. Byl z toho jen roh. I ten byl velmi nebezpečný. Tlustý dobře hlavičkoval, ale gólman Kolář byl pozorný. Po následném závaru se neujala ani dorážka. Poté se osmělil Žižkov. Nejprve v 6. minutě jen do středu branky střílel Zapalač a o chvíli později se k nebezpečné dorážce ve vápně dostal Kalod. Jihlavská defenzíva však byla pevná. Kolem 11. minuty Jihlava kopala 2 rohy a 2 volné přímé kopy. Jeden z nich velmi nepříjemně rovnou na bránu zahrál Dort, jenže Kolář míč dostal nad břevno. Po strhující úvodní čtvrthodině přišla klidnější pasáž, v níž měli domácí více míč na kopačkách a prosazovala se hlavně domácí levá strana na čele se Zapalačem. V 31. minutě pronikl po levém křídle Kopic po uvolnění od Mešanoviće, jenže jeho střelecký pokus gólmana nepřekvapil. Na druhé straně v 37. minutě vlevo odcentroval Šťastný, ovšem Dočekal byl na letící míč krátký. Ve 40. minutě se na pravém křídle prosadil Gabriel, předložil centr před branku a ten trknul nabíhající Tlustý na břevno. Přehlídku šancí první půle zakončila ve 45. minutě Vysočina. Nejprve byl zablokován v nadějné pozici pokus Mešanoviće a neujala se ani následné střílená přihrávka, na kterou marně klouzali Kopic i Tecl.

V druhé půli se před brankami dlouho nic nedělo. Až v 54. minutě nebezpečně střílel Zapalač, Uvarenko jeho střelu vyrazil a Cihlář před nabíhajícími hráči skluzem odvrátil. Jihlava odpověděla v 58. minutě, když Dort nabil ke střele Karlíkovi, jehož lobovaný pokus se snášel pod břevno domácí branky, než se jej povedlo vytáhnout brankáři Kolářovi v poslední chvíli nad jeho svatyni. V 64. minutě dlouhé autové vhazování Slodowého propadlo až na zadní tyč k Zapalačovi, ten bez otálení poslal míč na jihlavskou branku, ovšem jen do míst, kde stál připravený brankář Uvarenko. Na druhé straně unikl agilní Kopic, ve vápně našel Mešanoviće, jenž z úhlu střelou do brankáře získal roh. Domácí publikum potěšila 70. minuta, kdy z dálky vypálil Šťastný a jeho střela letěla jen kousek vedle pravé šibenice. Kolem 80. minuty domácí svého soupeře na dobrou minutu uvěznili v jeho pokutovém území, mimo zblokovaného centru Maška, po němž dobrá polovina stadionu hlasitě volala po odpískání ruky, nedokázali nijak Uvarenka ohrozit. Důležitý a napínavý zápas mohla rozhodnout 87. minuta. Veselý si naběhl do křídelního prostoru a poslal před branku nebezpečný střílený centr, který propadl k Dolejšovi. Ten střílel do poloodkryté branky a domácí zachránil výborným zákrokem obránce Brabec, jenž dokázal ještě střelu zablokovat mimo branku.

10.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 3:3
25.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 0:0