19.08.2007, Miroslav Fuks

Magnet kola exhibicí exjihlavského Svobody

Magnet kola exhibicí exjihlavského SvobodyOčekávaný magnet 3. kola II. ligy ČMFS mezi Hradcem a Jihlavou vyzněl ve prospěch domácích. Při jejich výhře sehrál klíčovou roli exjihlavský útočník Ivo Svoboda, který nahlodal jihlavské sebevědomí rychlou brankou již v 1. minutě a skóre utkání na 2:0 završil ve 26. minutě. Vysočině v obraně velmi scházel klíčový stoper Kadlec a svým výkonem nepřesvědčila.

Diváci: 2750

Hradec Králové: Lindr - Vít, Wozniak, Pospíšil – Rezek (69. Rezek), Bouška (76. Kaplan), Černý (81. Přibyl), Karal, Šmerda - Vodehnal, Svoboda
FC Vysočina: Tulis - Bartoš, Gebreselassie, Šedivý, Drga – Veselý (70. Vepřek), Lovětínský, Vácha, Mezlík (46. Čermák) – Faldyna (60. Rabušic), Simr

Trenér Zákostelský měl před utkání starosti se složením obrany, ze které vypadl klíčový stoper a kapitán Michal Kadlec. Na jeho místo se nakonec stáhl defenzivní záložník Gebreselassie a místo v záloze obsadil útočně laděný Vácha.
Nesehranost nové stoperské dvojice se bohužel vážně projevila hned v první minutě utkání, kdy se právě po chybě hostující obrany dostal k míči exjihlavský Ivo Svoboda, udělal kličku i brankáři a vsítil rychlý úvodní gól. Před zápasem několikrát zmiňovaný a obávaný Svoboda byl i nadále největší zbraní „votroků“, což potvrdil ve 26. minutě, kdy dostal čechraný míč na hranici ofsajdu a postupoval sám na Tulise, který na jeho kličku neměl šanci zareagovat. Tentýž hráč se objevil v obrovské šanci o minutu později, ovšem Tulis tentokráte stál na místě. Vysočina se do té doby snažila útočit, ale do velkých příležitostí se nedostávala. Naopak musela být stále ve střehu při akcích domácích tažených Černým, Rezkem a především Svobodou. První poločas se hradeckým velmi vydařil a skončil zaslouženým vedením 2:0. Při dalších šancích Černého a Svobody však náskok domácích mohl být ještě výraznější.
Druhou část zahájila další velká šance Hradce, když se po rohu dostal k míči jeden z domácích hráčů, ale střelu zlikvidoval Tulis. Jihlavská odpověď přišla až v 54. minutě po nebezpečné hlavičce Gebreselassieho, kterou domácí gólman vytáhl nad břevno. V 58. minutě posadil Rezek krásným centrem míč z levé strany hradecký na hlavu Boušky a ten překonal Tulise, ale i jeho svatyni. Vysočina zvyšovat svoji útočnou snahu, ale do vážného ohrožení domácí svatyně se nedostávala. Změnu nepřinesl ani závěr duelu. Naopak mohl v 86. minutě hrdina utkání Svoboda završit hattrick, ale po dlouhém odkopu Lindra jen těsně minul tvrdou střelou horní roh Tulisovy branky. Domácí zaslouženě zvítězili 2:0. Vysočina nezvládla přímý souboj o čelo tabulky a nyní se do postupového boje musí vrátit domácí výhrou nad pražskou Duklou.