18.10.2009, Miroslav Fuks

Kroměříž si odvezla potupnou sedmičku!

Kroměříž si odvezla potupnou sedmičku!„Béčku“ FC Vysočina se zdařila malá náplast na sobotní výsledkový propadák „áčka“ v Sokolově. Na domácí umělé trávě v rámci MSFL její hráči deklasovali SK Hanáckou Slavii Kroměříž 7:0 (1:0)! Třináctý celek tabulky byl v první půli více než vyrovnaným soupeřem, ale do kolen ho srazila branka na 2:0 z hlavy Pavla Simra na počátku druhé půle. On a Michal Vyskočil nakonec skórovali dvakrát a jednou se radovali Jiří Šisler, Tomáš Cihlář a Petr Filip.

Rozhodčí: Kondler - Dorušák, Jahoda
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Filip, Naniáš, Cihlář – R.Demeter (46. Leligdon), Chlup, Šisler (70. L.Procházka), Karlík, Vyskočil - Simr (76.Šandera).
Kroměříž: Marák - Klimek (64. Huška), Šilinger, Matoušek, Stojaník (80. Dočkal) - Valášek, Drugovich, Mazouch, Janča - Dvořáček, Fiala (72. Mašlej).

Na umělce se hrát rychlý, agresivní a bojovný fotbal. Po oťukávacím úvodu přišla první velká šance a s ním gól Vysočina. Simr uvolnil za obranu Šislera, který se trefil přesně na zadní tyč – 1:0. V 36. minutě kopal roh Šisler, Simr se hlavou netrefil ideálně a balón se dostal k Cihlářovi, ten však hlavu neseřídil přesně. Vzápětí přišly dvě šance Kroměříže, z nichž mohlo dojít k vyrovnání. Proti střelám Valáška a následně i Dvořáčka se však postavil gólman Štěpanovský. Čtyři minuty před koncem půle mohl zvýšit vedení Demeter po uvolnění Vyskočila, ale pálil vedle.
Druhá část se zcela nečekaně proměnila v jihlavskou kanonádu. Tým, který v 11ti kolech MSFL zaznamenal 13 gólů, celkem nasázel Kroměříži 7 branek! Při Hanácká Slavia doposud inkasovala jen 11x! Klíčovou branku na 2:0 vsítil hlavou ve 49. minutě Simr po přesním centru Cihláře. Třetí branku přidal z rohu hlavičkář Filip, pro kterého šlo o čtvrtý podzimní zásah! Na 4:0 zvýšil v 67. minutě Vyskočil, který 20ti metrů parádně zatočil přímý kop. Rozklížená Kroměříž hrubě chybovala v 70. minutě a tak se zrodil brejk tří hráčů FCV na gólmana. Šisler potáhl míč a před prázdnou branku předložil ideální nabídku Simrovi – 5:0! V 76. minutě už to bylo 6:0, když vlevo unikl Procházka a před branku předložil míč střelci Cihlářovi. V 79. minutě mohl čestnou branku vstřelit Dvořáček, ale napálil jen břevno. A tak došlo na potupnou sedmičku – v poslední minutě dostal Vyskočil ideální balón za obranu a efektivním lobem napsal krásnou tečku za dnešním utkáním!