16.10.2017, Miroslav Fuks

Juniorský tým v ofenzivní partii nestačil na Zlín

Juniorský tým v ofenzivní partii nestačil na ZlínJuniorský tým po necelých dvou měsících znovu změřil síly se Zlínem a znovu neuspěl. Na půdě soupeře v ofenzivním utkání prohrál 4:1 (3:0), když zkraje druhého dějství na 3:1 snižoval Martin Svatík.

ZlínZlín
10.kolo, pondělí 16.10.2017, 13:00
4:1
(3:0)

Góly: 4. Bartošák, 40. Bartolomeu, 45. Zahradník, 89. Nečas – 51. Svatík
ŽK: 42. Štěpánek (ZLN) – 89. Beseda (JIH)
Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Horák
Zlín: Zlámal (46. Šiška) – Votava (74 V. Mlýnek), Holík (52. Nzembi), Tkadlec, Štěpánek, Bartošák (52. Oulehla), Zahradník, Pablo Podio, Bartolomeu, Venený (K), M. Mlýnek (88. Nečas).
FC Vysočina: Kolář – Vašíček (46. Vrzal), Kryštůfek, Beseda, Dujmović - Daníček, Svatík - Záviška, Smejkal, Fikar (46. Průša) - Marcin (26. Časta).

Do utkání vstoupili bleskově domácí a aktivitu ihned proměnili v úvodní branku. Podio vybídnul přihrávkou Bartošáka, který nedal střelou k tyči Kolářovi šanci. Jak ševci do prvního poločasu vstoupili, tak jej taky zakončili. Ve čtyřicáté minutě letěl do vápna centr z levé strany, odrazem od Veneného se dostal k Bartolomeuovi, kterému už nedělalo problém překonat hostujícího brankáře z bezprostřední blízkosti. A pro Jihlavu bylo ještě hůře. V poslední minutě se na levé straně uvolnil Martin Zahradník, pláchl celé hostující obraně a a prostřelil brankáře. Do kabin šli tedy Zlínští s tříbrankovým náskokem.

Zkraje druhého poločasu Jihlava snížila. Z rohového kopu přiletěl míč na hlavu Svatíka, jenž pohotově uklidil míč za Šiškova záda.
V 65. minutě měla Jihlava možnost vstřelit druhou branku. Nejlepší střelec hostí Záviška se pokusil o střelu ze strany mířenou na přední tyč, nad jeho síly byl ale brankář Šiška, který jeho ránu skvělým a reflexivním zákrokem vyrazil. Po zbytek druhého poločasu Zlín plně kontroloval zápas a Jihlavu nepustil k žádné vážnější šanci. Minutu před koncem naopak domácí přidali čtvrtou branku. Vít Mlýnek v samostatném úniku vybídl vynikajícím pasem Nečase, který měl jediný úkol – dostat míč do poloodkryté branky.

"Zlín do utkání dobře vstoupil a už ve 4. minutě šel do vedení po trefě zkušeného Bartošáka. Brance hodně pomohla naše hrubá individuální chyba. Z tohoto gólu jsme se prakticky nevzpamatovali po celou první půli. I proto jsme v jejím závěru ještě jednou inkasovali. Do druhého poločasu jsme učinili dvě změny v sestavě a s hráči jsme si vysvětlili chyby. Díky tomu byla druhá část o něčem jiném. Z naší strany nastalo markantní zlepšení a hrálo se vyrovnané utkání. Za nás brzy snížil Svatík a zajímavé šance měli Daníček a Záviška. Místo další korekce jsme však v závěru inkasovali po situaci, která zaváněla ofsajdem," okomentoval juniorský zápas trenér Pavel Procházka. Ten se musel od 26. minuty obejít bez Marcina, jenž odstoupil po tvrdém souboji s naraženým hrudníkem. Snad by se nemělo jednat o vážnější zranění.

10.kolo | Zlín - FC Vysočina | 2:1
24.kolo | FC Vysočina - Zlín | 1:1