17.11.2014, juniorskaliga.cz - Adam Joska

Juniorská přestřelka ve prospěch Vysočiny

Juniorská přestřelka ve prospěch VysočinyJuniorský tým FC Vysočina se po čtyřech zápasech znovu dočkal vítězství. Zrodilo se v Hradci Králové po zajímavé gólové přestřelce v poměru 3:5 (2:3). Po dvou jihlavských brankách zaznamenali Vojtěch Hron a Bojan Spirkosti, jednou se trefil i Michal Mazel. Mladíci FC Vysočina jsou v průběžné tabulce na 6. příčce.

Hradec KrálovéHradec Králové
19.kolo, pondělí 17.11.2014, 13:00
3:5
(2:3)

Góly: 8. Kratochvíl, 11. Káva, 51. Kratochvíl – 1. a 37. Spirkovski, 33. a 87. Hron, 90. Mazel
ŽK: 27. Vyšehrad (HKR) – 35. Hron (JIH)
ČK:
Rozhodčí: Zadinová – Vlasjuk, Šob
Hradec Králové: Jehlička – Káva, Drozd D., Heger (65. Pago), Kopřiva, Zorvan, Drozd P., Vyšehrad, Langr (87. Vágner), Zezula, Kratochvíl.
FC Vysočina: Soukup (69. Kolář) – Hron, Pedro, Kriegsmann, Mlakić - Zábrodský (63. Koloušek), Demeter - Kelbler (73. Mazel), Spirkoski (80. Pěnkava), Klusák – Duba.

Hned po šedesáti vteřinách hry se z prvního útoku se dokázali hráči Vysočiny prosadit, po ztrátě Hradce se na levém křídle ujal balonu Kelbler, jenž přesně odcentroval do malého vápna na Spirkoskiho, který už neměl sebemenší problém uklidit míč mezi tři tyče - 0:1. Hradec Králové však nečekal se svou odpovědí dlouho, o sedm minut později prošel do velkého vápna Káva, jehož střelecký pokus ještě Soukup dokázal vyrazit, ale na následnou ránu Kratochvíla už nestačil - 1:1. V 11. minutě našel přesný centr na penaltové značce zcela volného Matěje Kávu, který si na míč povyskočil a otočil vývoj utkání - 2:1. Po půl hodině hry ale bylo znovu srovnáno. Klusák potáhl balon po pravé straně a poté vyslal centr na vzdálenější tyč, kde i přes těsnou obranu protihráče dokázal Hron zakončit pod horní tyčku brány - 2:2. Čtyři minuty poté dostal přesný pas za domácí obranu Spirkoski, jehož první ránu zneškodnil vyběhnutý gólman, druhou dorážku zlikvidoval obránce, ale na potřetí už ani na brankové čáře stojící Vyšehrad nedokázal zabránit gólu. Vysočina tedy po úvodním poločase vedla 3:2.

Po šesti minutách druhé půle bylo opět vyrovnáno, Káva z velkého obstřelil Soukupa a do rány se ještě vložil Lukáš Kratochvíl, který balon usměrnil za brankovou čáru - 3:3. V 67. minutě poslal Hron přesnou přihrávku na zadní tyč, kde stál Duba, který však jen těsně minul. Tři minuty před koncem duelu prošel hradeckou obranou Hron, jenž se na hranici velkého vápna odhodlal ke střele a nechytatelnou dělovkou k pravé tyči vstřelil vítěznou branku - 3:4. Těsně před koncem se Jihlava dokázala ještě jednou prosadit a pojistit si výhru, přesnou ranou z pokutového území překonal gólmana Jehličku Mazel. Vysočina tedy vyhrála na hřišti Hradce Králové 3:5.

"Osmigólová přestřelka skončila naším vydřeným vítězstvím. Hráči si sáhli na dno sil a zaslouží pochvalu," řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

7.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 0:3
21.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 2:0