09.10.2012, Miroslav Fuks

Juniorka zvítězila těsně, ale zcela zaslouženě

Juniorka zvítězila těsně, ale zcela zaslouženěJuniorka FC Vysočina protáhla svoji sérii výher na tři zápasy, když zcela po zásluze porazila Bohemians 1905. Na hlavní hrací ploše stadiónu v Jiráskově ulici měla hru pod kontrolou, měla mnohem více příležitostí, ale proměnit dokázala jen tu první. To se ve 3. minutě z rohového kopu hlavou prosadil Jan Kosak.

Diváci: 50
FC Vysočina: Hanuš – Gabriel (72. Cipruš), Vonásek, Fadrný, Urbánek – Zeman (84. Vokoun), Šuta – Kliment (68. Přibyl), Kučera, Kosak – Štancl (56. Koudelka).
Bohemians 1905: Havránek – Živný (61. Malina), Kouba, Egert, Žaloudek - Maxa (31. Havel), Petlička, Šumský, Šedivý (55. Šebek) - Trýzna (46. Jiskra), Adams (55. Rein).

Juniorka Vysočina nastoupila povzbuzena dvěma výhrami a v řadě a svoji herní pohodu potvrzovala po celý úvodní poločas. Pomohl jí rychlý gól, který zaznamenal už v 3. minutě po rohovém kopu Urbánka hlavou skórující Kosak – 1:0. Aktivita a kombinační převaha domácího celku pokračovala i nadále. V 15. minutě se na pravém křídle po nádherném centru z levé strany prohnal až před gólmana Kliment, ovšem jeho gólovou šanci zlikvidoval gólman Havránek.  Ve 24. minutě zakombinoval Kučera se Štanclem a prvně jmenovaný zakončil těsně nad branku. O 10 minut později vyslal Štancl do šance Kosaka, kterému ve skórování zabránil dobře vyběhnutý Havránek. Následná Zemanova rána z velkého vápna branku netrefila.  Přehlídku jihlavských šancí v 1. půli završil ve 43. minutě průnik Klimenta, jehož rána byla zablokovaná a neuspěl ani Šuta s následnou ránou zhruba s dvaceti metrů – po teči obránce šla vedle branky.

Tlak Jihlavy pokračoval i ve druhé půli, v níž se vytratil i dosud velký dobře hrající „klokan“ Šumský. Hned ve 47. minutě mohl skórovat Kučera a též v dalších možnostech Bohemians dobře zasáhl gólman Havránek. V 58. minutě hlavičkoval Kosak po rohovém kopu nad a o 7 minut později stejně dopadl při téže situaci stoper Vonásek. Mezi tyto dvě hlavičky se však vměstnaly dvě velké šance na obou stranách. Nejprve v 60. minutě nedokázal ve skluzu prostřelit Kučera po přihrávce Kosaka a z následného protiútoku nezvládl samostatný postup na Hanuše Jiskra. Akce Vysočiny byly stále nebezpečnější a doslova volaly po brance. V 66. minutě posunul Kučera míč na volného Kosaka, který gólmana neprostřelil. O minutu později vyslal Gabriel do brejku Koudelku, ale ten Havránka jen nastřelil. V minutě 69. Kučera opět uvolnil přihrávkou za obránce Kosaka a ten sice z úhlu dokázal strážce branky dloubnout, ale na brankové čáře tým od druhé inkasované branky zachránil Malina. V 81. minutě se krásně přes půl hřiště probil Koudelka, ovšem ve finální fázi volil zbytečnou kličku místo uvolnění nabíhajícího Zemana. Z šance tak nic nebylo. V 87. minutě mohl o výhře Vysočiny definitivně rozhodnout Urbánek, ale ani jeho pohotová rána po přihrávce Přibyla v síti neskončila. Utkání tak rozhodl jediný gól vzešlý z první šance zápasu.