14.10.2007, Miroslav Fuks

Juniorka výsledkově napodobila „áčko“

Juniorka výsledkově napodobila „áčko“„B“ tým FC Vysočina na tolik potřebné vítězství nedosáhl a proti Břeclavi výsledkem 0:0 napodobil své kolegy v „A“ mužstvu. Nesporným pozitivem zápasu je dobrý výkon gólmana Branislava Rzeszota, který nastoupil poprvé po svém zranění achilovky a hned udržel čisté konto.

11.kolo, neděle 14.10.2007, 11:00
0:0
(0:0)
BřeclavBřeclav

Rozhodčí: Pustějovský – Marek, Zelinka

Ž.K.: Chlup – Demjanovič, Vajbar

FC Vysočina B: Rzeszoto – Benda, Havránek, Nešpor, Vepřek – Čermák (71. Chmelík), Hušbauer, Chlup, Cihlář – Šamánek (87. Netrda), Vácha (64. Borovský).
Břeclav: Galla - Jurga, Michal, Pokorný, Schwarz, Demjanovič, Gajdoš, Poredský (80. Veselý), Kuba (27. Vajbar), Pekárek, Svoboda (58. Machala).

Juniorka nastoupila posílena o pětici hráčů prvního týmu (Rzeszoto, Vepřek, Cihlář, Čermák a Vácha) a od začátku na ní byla vidět velká touha po vítězství. Narážela však na soustředěnou obranu hostí, kteří navíc byli nebezpeční i v útoku. V první velká šanci zápasu byl ve 24. minutě Pekárek, který po nepřesné zpětné přihrávce Čermáka postupoval sám na Rzeszota. Naštěstí mu cestu dokázal zkomplikovat stoper Havránek, který ho nakonec nenechal ideálně zakončit. Domácí odpověděli za 2 minuty, kdy z pravé brankové čáry odcentroval Hušbauer, našel na penaltě Šamánka, který v voleje střílel těsně nad. Vyrovnaná hra s menší územní převahou Vysočiny pokračovala i nadále a vyvrcholila v závěru půle. Zejména kolize Šamánka s brankářem a obráncem Břeclavi v 41. minutě zaváněla penaltovou situací. K brance nevedla ani střela Chlupa.
Druhá půle nabídla zhoršený výkon naší juniorky a více nebezpečných situací před brankou Rzeszota. Nejblíže branky byl v 50. minutě Schwarz, který se po volném přímém kopu z pravé strany zjevil sám před našim brankáře, který mu však včasným vyběhnutím nedal šanci zakončit. Výraznější domácí odpověď přišla až v podobě střel Hušbauera a Chlupa ze střední vzdálenosti. Nervózní závěr duelu přinesl oboustrannou snahu o vstřelení rozhodující branky. Hráči žádného týmu však důvod l radosti neměli. Utkání skončilo zaslouženou remízou, která však je pro Vysočinu v domácím prostředí málo.