07.05.2013, Miroslav Fuks

Juniorka výrazně přehrála Táborsko

Juniorka výrazně přehrála TáborskoUtkání 29. kola Juniorské ligy mezi FC Vysočina a MAS Táborsko se proměnilo v jednoznačnou záležitost domácího celku. Ten už v poločase vedl 3:0 a nakonec si připsal výraznou výhru 6:0. Dvakrát skórovali Muris Mešanović a Jan Kosak a po jedné brance zaznamenali David Vacek a Jindřich Kučera.

Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Fridrichovský
FC Vysočina: Kolář – Štancl (58. Koudelka), Kryštůfek Obert, Urbánek – Kosak, Vacek, T.Kučera, Košulič – Mešanovič (82. Šuta), J.Kučera.
Táborsko: Vavřina – Král, Holub (76. Žalda), Kluzák (84. Bouška), Hric, Vukadinovič, Kutnel, Sazma, Turek, Stránský, Rabiňák (72. Bareš).

V brance domácí juniorky si odbyl premiéru dorostenecký gólman Marek Kolář. Jeho tým šel do vedení už ve 2. minutě. Kučera našel na křídle Kosaka a ten na malé vápno poslal ideální centr, s jehož proměněním neměl hlavičkující Mešanović problém – 1:0. Tlak Jihlavy pokračoval a o sedm minut později to po krásné střele z dvaceti metrů Kosaka bylo 2:0. Tentýž hráč se vzápětí ocitl v další šanci, ovšem jeho elegantní lob skončil těsně mimo. Táborští o sobě dali poprvé vědět v 13. minutě, kdy z přímého kopu krásně pálil Vukadinovič. Jeho střela se však otřela o boční síť domácí branky. Ofenzivní převaha domácího celku a ve 22. minutě byla zúročena třetí brankou v síti Vavřiny. Vacek měl při dorážce hodně jednoduchou úlohu – 3:0. Ve 27. minutě poslal hostující Holub do domácího vápna nadýchaný centr, na zadní tyči si na něj počíhal Rabiňák a napálil jej bez otálení z první. Jeho dělovka neměla špatné parametry, razance však zvolil příliš a to na úkor přesnosti. Na druhé straně se ke střele dostal Vacek a orazítkoval tyč! Ve 30. minutě se byla po faulu na Kosaka a předchozím závaru ve vápně hostí nařízena penalta. Exekuce se ujal Mešanović, ovšem střela do středu branky trefila nohy brankáře Vavřiny. Poslední šanci druhé půle měli opět domácí, když si v 39. minutě na rohový kop na přední tyči nabíhali hned dva osamocení hráči. Kučera však hlavičkoval dva metry mimo.

Hosté do druhé části vstoupili výrazně aktivněji a dokázali si v první desetiminutovce vytvořit hned tři gólové šance. Nejprve ve 48. minutě pálil po samostatné akci do boční sítě aktivní Vukadinovič, v 53. minutě minula křížná střela Rabiňáka pravou tyč jihlavské branky a v 56. minutě neuspěl Holub v doposud největší příležitosti hostů, když z deseti metrů pálil z otočky jen těsně mimo. A tak přišel čtvrtý gól Jihlavy. V 59. minutě Kosak předložil ideální míč Mešanovićovi, který ve skluzu zaznamenal svoji druhou branku v zápase – 4:0. Přestože tempo zápasu opadlo, tak Jihlava v 77. minutě dospěla k vedení 5:0. Tomáš Kučera do křídla vysunul Košuliče, který se prosadil až k brankové čáře, odkud na malém vápně našel zcela volného a bez problémů skórujícího Jindřicha Kučeru. V 82. minutě mohl čestný úspěch hostí zaznamenat Vukadinovič, ale z úhlu dobře vyběhnuvšího Koláře neprostřelil. To Kosak si v 84. minutě počínal mnohem více rutinérsky, když po ideální přihrávce Šuty zasekl míč a bezpečně šanci proměnil – 6:0. V 87. minutě si velkou šanci aktivním pohybem vypracoval Vacek, ovšem jeho technická střela letěla těsně vedle pravé šibenice. Na výsledku a výrazné výhře domácího týmu se tak už nic nezměnilo.