18.08.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka veze výhru ze Slovácka a zůstává neporažena

Fotbalisté Jihlavy pokračují v dobrých výsledcích. Po bezbrankové remíze se silným Libercem tentokrát vyhráli v rámci 4. kola na hřišti Slovácka 3:2. Vysočina tak připravila fotbalistům z Uherského Hradiště již třetí porážku v řadě a posunula se na průběžné třetí místo v tabulce Juniorské ligy.

SlováckoSlovácko
4.kolo, pondělí 18.8.2014, 16:30
2:3
(1:1)

Góly: 27. a 78. Leiva Rojas – 5. Duba, 50. Maruš, 80. Veselský. ŽK: Leiva Rojas – Spirkoski, Ujčík.
Slovácko: Vitásek – Fojtášek (64. Hanák), Pilka, Kübl, Vargas Campos, Leiva Rojas, Lolič, Machač, Bartoš (60. Groulík), Peš (79. Rusňák), Holík.
FC Vysočina: Vejmola – Kriegsmann, Spirkoski (84. Šerý D.), Pedro, Ujčík, Maruš (81. Šerý M.), Zábrodský, Duba (69. Čáp), Klusák, Hron, Veselský.

Jihlava do zápasu vstoupila skvěle. Hned po pěti minutách hry se prosadil Tomáš Duba, který se zpoza vápna trefil přesně k tyči. Po čtvrthodině mohla Vysočina vést dokonce o dvě branky, jenže domácí brankář Vitásek tentokráte Dubu v samostatném úniku vychytal.

Domácím se tak podařilo vyrovnat. Střeleckou formu potvrdil Gabriel Leiva Rojas, který se po přihrávce Peše zbavil obránce a střelou o břevno srovnal na 1:1. Pilka s Bartošem poté ještě měli dobré příležitosti, ale poločas skončil nerozhodně.

Jihlava však do druhé půle vstoupila naprosto stejně jako do prvního poločasu. Po pěti minutách si Štěpán Maruš našel ve vápně centr ze strany a vrátil vedení na stranu Vysočiny. Další šanci na zvýšení skóre měl opět Tomáš Duba, ale opět proti Vitáskovi neuspěl.

Slovácko bylo dlouho o něco lepší, ale vyrovnat se mu podařilo až v dvanáct minut před koncem, kdy svoji další branku přidal Gabriel Leiva Rojas. Stav 2:2 ale vydržel jen dvě minuty, po kterých Michal Veselský zblízka poslal Vysočinu potřetí do vedení. Hotovo ovšem stále nebylo, vyrovnat mohl v závěru Hanák, jenže jeho pokus jen těsně minul branku.

Vysočina si tak připsala ve čtyřech zápasech druhou výhru. Naopak Slovácka po úvodní výhře na hřišti Dukly na další bodový zisk čeká, prohrála už potřetí v řadě.

"Sehráli jsme bojovný zápas, v němž převládaly souboje nad kombinačním fotbalem. Jsem rád, že kluci utkání odmakali a dokázali z něj vytěžit vítězství. Za to zaslouží pochvalu," řekl k duelu trenér Pavel Procházka.

4.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:0
18.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:1