13.11.2010, Miroslav Fuks

Juniorka veze cenný bod z Vítkovic

Juniorka veze cenný bod z VítkovicMoravskoslezská liga své úvodní jarní kolo předehrávala a tak naši juniorku čekal těžký duel na půdě exdruholigových Vítkovic. Zápas skončil remízou 1:1 (1:0), když v první půli měli mírně navrch domácí a ve druhé části měli převahu jihlavští mladíci. Ti se nakonec dočkali zaslouženého vyrovnání v 62. minutě z kopačky Jana Kosaka.

Rozhodčí: Chramcov - Kneisl, Jahoda
Vítkovice: Dicka - Vlk, Pešek (64. Moravčík), Cverna, Punčochář, Kušnír, Förster, Švehla, Hritz, Vaclík (81. Lokša), Silveira (74. Derych).
FC Vysočina B: Matiášek - Příborský, Ptáček, Filip, Dobrovolný – R.Demeter, Leligdon, Lovětínský, Kosak (89. Šandera) – T.Kučera (81. Poláček), Tecl.

„Do zápasu jsme nastoupili s jasným cílem odvézt minimálně bod. Duel byl výrazně ovlivněn silným větrem, který v první části foukal do zad domácímu celku. Ten měl skutečně více ze hry a hrozil střelami Punčocháře či Hritze. My jsme však využívali každé možnosti k rychlému brejku a dokonce jsme nastřelili dvě čistá břevna. Nejprve takto pálil ve 14. minutě Kosak a ve 27. minutě Kučera. Vítkovice se nakonec ujali vedení, když se ve 42. minutě krásně trefil z přímého kopu z pětadvaceti metrů Vaclík. Ve druhé půli nám přál vítr a i proto jsme na hřišti byli výrazně aktivnějším a lepším celkem. Zasloužené vyrovnání se zrodilo v 62. minutě, kdy Kosak skóroval bez větších problémů z malého vápna po vydařené kombinaci Kučery, Tecla a Demetera. Poté jsme se nadále tlačili do útoku, ale velké šance jsme si nevypracovali. Domácí se již na více nezmohli. V koutku duše jsme samozřejmě doufali ve výhru, ale s bodem z Vítkovic určitě musíme být spokojeni,“ řekl k poslednímu ligovému duelu juniorky v tomto roce kouč Josef Morkus.