07.10.2013, Miroslav Fuks

Juniorka veze cennou výhru z Hradce Králové

Juniorka veze cennou výhru z Hradce KrálovéJuniorský tým FC Vysočina se po třech zápasech dočkal tříbodového zisku. Cennou výhru 2:3 (0:2) vybojoval na půdě Hradce Králové, čímž s Votroky srovnal stav v tabulce na 20 bodech po čtrnácti odehraných duelech. Pod jihlavskou výhru se brankami podepsali Jindřich Kučera, Jakub Teplý a Jakub Fulnek.

Diváci: 300
Hradec Králové: Jehlička – Zezula (82. Zorvan), Soukup, Kučera, Vobejda (89. Pago), Krčál, Langr, Zec, Kraják, Novák, Bláha (86. Týfa).
FC Vysočina: Kotnour – Šuta, Pedro, Berky, Šilinger - P.Demeter (79. Levai), Urbánek - Fulnek, J.Kučera, Kelbler (60. Tomovič) – Teplý (87. Mazel).

Domácí se hned na úvod zápasu dvakrát dostali ke střele, ale oba pokusy zneškodnil jihlavský gólman. Poté už převzala otěže zápasu juniorka Vysočiny. Po několika nepřesných či neúspěšných pokusech otevřel skóre duelu v 15. minutě Jindřich Kučera. Dostal se k němu odražený balón z přímého kopu a z hranice velkého vápna se přízemní střelou k pravé tyči nemýlil – 1:0. Zbylé minuty prvního dějství přinesly snahu mladých Votroků, ovšem šance se nerodily. A tak těsně před odchodem do kabin podruhé udeřila Vysočina. Teplý si šikovně naběhl do prostoru před Jehličkou a z penaltového puntíku poslal hlavou hosty svou jedenáctou brankou v této sezóně hosty do dvou brankového trháku!

Hradec do druhé půle vstoupil s velkou vervou a především začal být gólově efektivní. Už ve 48. minutě Kučera posadil rohový kop na hlavu Bláhy, který se střelou na vzdálenější tyč už nemýlil – 1:2. Vysočině mohl dvoubrankové vedení vrátit Jindra Kučera, který svojí střelou krásně protáhl Jehličku, ten nakonec na míč nedosáhl, ovšem míč mířil do tyče. V 58. minutě mohlo být srovnáno, když se Zec ocitl úplně sám před hostující brankou, ale jeho hlavička letěla jen do břevna! Neuspěl ani Langr v 68. minutě, který vyslal těžký projektil z velkého vápna, který Kotnour s námahou vytáhl na roh. Z něho mohlo být srovnáno, neboť jeden z nabíhajících hradeckých útočníků těsně minul hlavičkou vzdálenější tyč! Ve druhé půli se bylo skutečně na co dívat, což dokumentovala i 72. minuta, kdy si kanonýr Teplý lehce poradil hned s dvěma bránícími hráči a mazal sám na bránu. Proti Jehličkovi si chtěl poradit kličkou, kterou už vystihli dobíhající obránci. O dvě minuty později se domácí mladíci dočkali vyrovnání, když Lang zavezl balón až hluboko do vápna a přesným pasem našel Bláhu, který se již podruhé nemýlil - 2:2. Domácí výběr však nedržel alespoň bod moc dlouho. V 78. minutě se Jakub Teplý postavil k přímému kopu a z něho skvěle prostřelil zeď. Gólman Jehlička sice ještě stačil balón vyrazit, obrana Hradce ale nechala úplně volného Fulneka, který už s uklizením míče neměl sebemenší problém – 2:3. Závěrečná snaha domácího celku už branku nepřinesla a tak si Vysočina z Hradce Králové odvezla cennou výhru.

"Sehráli jsme kvalitní zápas ve vysokém tempu. Na obou stranách byla k vidění řada gólových šancí. Tým bych chtěl za předvedený výkon pochválit," řekl k utkání trenér Pavel Procházka.