06.10.2014, Miroslav Fuks

Juniorka veze cenné vítězství z Jablonce

Juniorka veze cenné vítězství z JablonceCo se na podzim nepodařilo prvoligovému "áčku" a v sobotu staršímu dorostu, to dnes zvládli junioři. V duelu dvou sousedů v tabulce Juniorské ligy, kteří do utkání nasadili hráče z šírších kádrů prvních týmů, zvítězili v Jablonci 1:2 (0:0). Branky Vysočiny zaznamenali Jan Kliment a Jakub Fulnek.

JablonecJablonec
13.kolo, pondělí 6.10.2014, 14:00
1:2
(0:0)

Góly: 73. Čížek – 56. Kliment, 78. Fulnek
Rozhodčí: Melichar – Pospíšil, Rais
Jablonec: Krásný – Tichý, Crnkič (46. Moulis), Loučka (46. Čížek), Rozkovec, Kovačevič (21. Breda), Karásek, Sedláček (54. Štěpánek), Štědronský (57. Kuhn), Žemba, Gebert.
FC Vysočina: Soukup – Hron, Pedro, Kriegsmann (46. Zábrodský), Mlakić – Bello (83. Ujčík), Demeter - Fulnek, Spirkoski (46. Kliment), Klusák – Irobiso (65. Maruš).

Domácí se museli mít na pozoru už krátce po úvodním hvizdu, kdy si před bránou gólmana Krásného natahoval hostující Fulnek, v těžké pozici ale nedokázal zakončit přesně. Podobně se dařilo o chvíli později Demeterovi. Diváci se v první půli spíše nudili, ani jeden tým předváděnou hrou nenadchl. Do vedení se před poločasem mohli dostat hosté, když jablonecké obraně pláchl aktivní Fulnek, brankář Krásný však s jeho střelou neměl větší problémy.

V druhé půli se výkon obou celků trochu zvedl, hra ale byla stále plná nepřesností. První větší možnost si ve druhém poločase připravil domácí Štědronský, jeho pokus byl zblokován těsně mimo. Skóre otevřel až Kliment, který hrudí umístil míč za Krásného záda - 0:1. Domácí dál pokračovali v nepřesvědčivé hře, přesto dokázali vyrovnat. Centr Štěpánka odvrátila obrana hostí jen k Čížkovi, jehož tečovaná střela zapadla k tyči brány - 1:1. Jihlavské inkasovaná branka nepoložila, ba naopak. Kliment, střelec první branky utkání, mířil v 75. minutě do tyče, jenže o chvíli později už se hosté prosadit dokázali. Krásný nejprve perfektně vyrazil hlavičku Mlakiče, balon se však odrazil k Fulnekovi, ten už s dorážkou neměl problém a upravil na konečných 1:2. Jablonec tak poprvé v sezoně doma padl.

"Podali jsme poctivý a takticky zvládnutý výkon. Škoda několika nedotaženým protiútoků, které měly skončit gólem. Celý tým zaslouží pochvalu," řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

5.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 2:0
19.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 1:1