28.08.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka si z Teplic veze 4 inkasované góly

Juniorský tým FC Vysočina utrpěl 4. porážku v řadě, když nestačil na Teplice. Vítězství severočeského celku bylo zasloužené a nakonec se díky hektickému závěru a jihlavské hře vabank vyšplhalo na výrazných 4:0 (1:0).

Diváci: 80
Teplice: Švejda R. – Svoboda, Dressler (70. Tesař), Alves Freitas Santos (60. Martirosjan), Softič, Žitný, Bílek, Červenka (73. Švejda Z.), Hasil, Richter, Vodiannikov
FC Vysočina: Kolář – Pěnkava, Včelka (73. Kolčava), Vedral, Dujmović (66. Beseda) - Vitásek, Šerý (46. Novotný) - Sargsyan (46. Svatík), Fulnek (60. Bajer), Fiala – Záviška.

Už od prvních minut zápasu mezi Teplicemi a Jihlavou bylo zřejmé, kdo bude mít navrch. Domácí hráči na soupeře vlétli a vytvořili si nespočet šancí, které ale nedokázali proměnit. Stejně jako v předchozích zápasech, tak i nyní měli problém s produktivitou. V páté minutě neuspěl hlavou Nivaldo a v sedmnácté minutě ho napodobil Softič. Největší šanci měl v sedmadvacáté minutě Červenka, před kterým byla prázdná brána. Teplický hráč ale ze dvou metrů bránu překopl. Úspěšný byl až v pětatřicáté minutě Richter, který se na hranici pokutového území dostal k odraženému míči a prudkou střelou propálil vše. Čekání na gól Teplických se tak zastavilo na 395 minutách.

Druhý poločas už nebyl tak aktivní jak ten předcházející. Na hřišti bylo vidět, že se hraje za velkého vedra. Ale i přesto k vidění bylo vidění několik šancí, které opět neskončily gólem. Největší šanci hostující týmu měl Záviška, kterému stoprocentní příležitost dokázal zlikvidovat skvělým zákrokem brankář Švejda. Z následného centru do pokutového území se míč dostal pro změnu k Pěnkavovi, ten ale sám před bránou hlavičkoval nad teplickou svatyni. V šestapadesáté minutě přišla velká chvíle teplického obránce z Kapverdských ostrovů Nivalda, který se uvolnil na pravé straně hřiště, dokázal se dostat až před pokutové území, kde levačkou poslal balón přesně k tyči. Na další góly si osmdesát diváků v Dubí muselo počkat až do závěru utkání, kdy se nejprve prosadil po hlavičkovém souboji svým druhým gólem Richter a posléze skvělou dorážkou téměř na brankové čáře Patrik Žitný.

"Teplice do utkání vstoupily mnohem aktivněji. Nátlakovou hrou si vynutily převahu a dostávaly se do šancí, které mnohdy až trestuhodně zahazovaly. My jsme, podobě jako v předchozích zápasech, produkovali spoustu nevynucených ztrát v mezihře a nedokázali jsme so dostat k ohrožení branky soupeře. Z tlaku jsme se vymanili až kolem 30. minuty zápasu, když jsme se trochu zlepšili a dostali jsme se i do šancí. Bohužel nás srazil zbytečný úvodní gól utkání ze standardní situace, při níž jsme nebyli dostatečně pozorní. Ve druhém dějství jsme prostřídali sestavu a podařilo se nám hru částečně oživit. Jenže Teplice stupňovaly svoji aktivitu a po naší individuální chybě zvýšily na 2:0. Závěr utkání ve hektický a ve znamení naší snahy zabojovat alespoň o remízu. Místo toho však přišly další dvě branky v naší síti," okomentoval zápas trenér Jan Kameník.

5.kolo | FC Vysočina - Teplice | 0:2
19.kolo | Teplice - FC Vysočina | 1:0