21.10.2013, Miroslav Fuks

Juniorka si tři body ze Slovácka nenechala vzít

Juniorka si tři body ze Slovácka nenechala vzítJuniorka odčinila domácí remízu z utkání proti Teplicím a dokázala naplno bodovat na půdě Slovácko. Jihlavský tým už vedl 0:3, ovšem v závěru soupeře nechal snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnání už nedopustil a nakonec se radoval ze zasloužené a cenné výhry 2:3 (0:1). Trefy hostujícího celku zaznamenali Jindřich Kučera, Martin Levai a Jan Urbánek.

Diváci: 50
Slovácko: Fryšták – Břečka, Chynoradský (46. Kozubík), (78. Rusňák), Martan, Jeleček (46. Ťok), Adams (54. Janečka), Svízela, Kolínek, Fojtášek, Trajler.
FC Vysočina: Vejmola – Šuta, Pedro, Berky (75. Ujčík), Šilinger (18. Levai) – Kliment (90. Kelbler), P.Demeter, Fulnek, Urbánek - J.Kučera, Teplý (84. Tomovič).

Jihlava si v 9. minutě vypracoval první šanci zápasu, když Kučera předložil míč na pravou stranu Klimentovi, jehož centr přesně našel hlavu Urbánka, který byl před Fryštákem úplně sám a balon poslal trestuhodně nad branku. Hostující Vysočina však byla i nadále aktivnější celkem v 29. minutě se dočkala odměny v podobě vedoucí branky. Brankář Slovácka Fryšták namazal míč přímo na kopačku Kučery, který technickou střelou s přispěním tyče skóroval – 0:1. Ve 41. minutě dostal na pravé straně přihrávku zcela volný Teplý, potáhl si balon směrem do středu hřiště a levou nohou vypálil. Brankář Fryšták jeho ránu musel reflexivně vyrazit. Hned z protiútoku mohlo Slovácko srovnat, když Martanův centr proletěl napříč malým vápnem k neobsazenému Machačovi, který netrefil ve stoprocentní šanci hostující branku. Neproměňovaní šancí pokračovalo i na druhé straně, když se po přihrávce Klimenty před brankářem Fryštákem objevil Teplý, který jej přízemní střelou nedokázal překonat.

První pěkný fotbalový okamžik nabídla 51. minuta, kdy přetažený centr mířil na Martana, který z první vypálil jen do boční sítě. V 58. minutě do otevřené obrany Slovácka postupoval z pravé strany Kliment, a jeho ránu musel vyrazit na rohový kop brankář Fryšták. Následnou standardní situaci domácí obrana odvrátila jen za hranici velkého vápna. Hráči Vysočiny zůstali u míče a centr z pravé strany hlavičkoval Berky vedle pravé tyče branky Slovácka. V 60. minutě se do zakončení po centru do vápna dostal také Levai, ale jeho hlavička se nevlezla mezi tři tyče domácí branky. Brzy poté dpolupráce Levaie s Teplým přinesla Jihlavě druhou branku. Teplý narazil míč patičkou Levaimu, který se míčem dostal až před brankáře Fryštáka a pohodlně jej obstřelil – 0:2. V 63. minutě se v další výborné šanci ocitl Levai, tentokrát ve vyložené šanci po centru ze strany domácí branku přestřelil. V 76. minutě centr do pokutového území hráči Slovácka neodvrátili, čehož využil Urbánek, který střelou k tyči nedal brankáři šanci – 0:3. Domácí juniorka však prakticky rozhodnutý duel ještě dokázala zdramatizovat. V 77. minutě se po centru Ťoka hlavou trefil Svízela - 1:3. V 88. minutě dokonce Slovácko vykřesalo jiskřičku naděje a snížilo na 2:3. Po centru Martana snížil na rozdíl jedné branky hlavou Fojtášek.

„Zápas jsme dovedli zaslouženě do vítězného konce. Mrzí mne, že jsme dopustili tak hektický konec utkání. Tým zápas poctivě odmakal a proti důrazně hrajícímu domácímu celku uspěl,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka.

2.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1
16.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 2:1