12.08.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka proti Liberci bez branek

Juniorka proti Liberci bez branekPři pohledu na jihlavskou soupisku pro utkání se Slovanem Liberec leckterý fotbalový odborník překvapeně zíral. Hned čtveřice kmenových hráčů elitního týmu dostalo prostor v utkání Juniorské ligy. Ani oni však nedokázali strhnout výhru na jihlavskou stranu. Ba co hůř, Liberec byl fotbalovější. Jen zásluhou skvělého gólmana Soukupa Jihlava doma neprohrála. Body se tentokrát dělily.

3.kolo, pondělí 11.8.2014, 17:00, Jiráskova
0:0
(0:0)
LiberecLiberec

Rozhodčí: Kotalík – Hájek, Petr. ŽK: Vojtěšek (LIB).
FC Vysočina: Soukup – Tlustý, Koštrna (46. Hron), Pedro, Maruš (88. Veselský), Demeter, Kosak, Duba (80. Spirkoski), Kliment (28. Kelbler), Fulnek, Klusák.
Liberec: Kolář – Kolár, Pokorný, Ondráček (71. Vojtěšek), Oliveira, Dydowicz, Janošík (32. Ambrož), Matheus (55. Krejčí), Kaiser (81. Zítka), Frimmel (85. Lanfranchi), Bong.

Utkání bylo vyrovnané hned od úvodních minut. Ani na jedné straně nebyly k vidění velké šance. Jedinou výraznější měli Jihlavané v 17. minutě. Jan Kosak byl faulován na hranici pokutového území. Z velmi nebezpečně vyhlížející standardní situace však byla jen přestřelená branka a hlava v dlaních.

Jihlava se chvílemi snažila o kombinace, nedařilo se jí ale prosazení se v pokutovém území, vázla finální přihrávka. Když se k tomu všemu přidalo zranění Jana Klimenta, který odkulhal ve 28. minutě ze hřiště, zdálo se, že Vysočině štěstěna opravdu nepřeje.

Hosté z Liberce na tom však nebyli o moc lépe. I proto sáhl impulzivní trenér Vavruška k poměrně brzkému střídání, když za Janošíka nastoupil Ambrož. Ani ten však k výraznému zlepšení do poločasu nepomohl, skóre 0:0 bylo odpovídající dosavadnímu průběhu hry.

Nástup do druhé půle měla lepší domácí Vysočina, přetavit ho ve vedoucí branku ale nedokázala. Zhruba od šedesáté aktivity přebral aktivitu Slovan a začal zatápět gólmanovi Soukupovi. Ten se od té chvíle rozhodně nenudil. Zvlášť Dydowicz s Frimmelem zkoušeli jeho pozornost vehementně.

Velkou šanci měl osm minut před koncem základní hrací doby Pokorný. Vyražený míč Soukupem po Frimmelově ráně mohl dopravit za záda jihlavského gólmana, ten si s ním ale s problémy poradil. A protože se neujaly ani pokusy Kosaka a Spirkoského, odvezl si Liberec z Jihlavy cenný bod. Vysočina je tedy po třech kolech stále neporažena, na svém kontě má jednu výhru a dvě remízy.

15.kolo | Liberec - FC Vysočina | 2:2
29.kolo | FC Vysočina - Liberec | 4:0