06.08.2011, Miroslav Fuks

Juniorka přišla o vedení a nakonec i o bod

Juniorka přišla o vedení a nakonec i o bodTřetiligová juniorka FC Vysočina na domácí půdě proti Hlučínu dlouho vedla 1:0 díky proměněné penaltě z kopačky Jana Leligdona. Po hodině hry se však hosté dočkali šťastného vyrovnání a v 82. minutě jihlavští mladící přišli i o bod, když rozhodl zkušený Opic.

Diváci: 80
FC Vysočina B: Matiášek – Šandera, Kryštůfek, Ptáček, Beránek – R.Demeter (84. Vodáček), Vacek, Leligdon, Přibyl (51. Štancl) – Chmelík, Kosak.
Hlučín: Hampel – V.Coufal, R.Coufal, Čelůstka, Štefek – Mucha, Čížek (46. Skřehot), Košňovský, Mozol – Koubek (75. Ondrušík), Hanus (54. Opic).

Juniorka na úvod MSFL přivítala exdruholigový Hlučín. Na hřišti se odehrával oboustranně bojovný a běhavý duel, kterému nechyběly ani nebezpečné momenty před oběma brankami. Ve 3. minutě zahrávala Vysočina roh, který se podařilo prodloužit na zadní tyč a zde velkou šanci nezužitkoval Přibyl. V 15. minutě Matiáška vystrašil dalekonosným lobem Mucha, mířil však nad břevno. O 3 minuty později postupoval na branku Jihlavy středem hřiště Hanus, ovšem Matiášek jeho střelu lapil. Ve 30. minutě předvedl Přibyl krásný průnik po levém křídle, předložil míč do vápna a ke střele se nakonec dostal Chmelík. Jeho projektil však po teči skončil těsně vedle. ve 35. minutě po křídle pronikl Demeter a z první střílel Kosak - i jeho pokus však byl sražen na roh. Ve 41. minutě pěkně pálili Leligdon a po něm Demeter. Jak však bylo tradicí posledních minut, střely si našly těla obránců a nikoli branku hostí. Ve 43. minutě se k přímému kopu dostal Demeter, ovšem jeho střelu přes zeď Hampel dokázal vyrazit nad břevno.

První šanci druhé půle si vypracovali hosté už ve 46. minutě. Ve vápně se dostal ke střele Mucha, který však Matiáška nezaskočil. V 50. minutě se FC Vysočina dočkala první mistrovské branky v sezóně. Pronikajícího Přibyla fauloval ve vápně V.Coufal a z nařízeného pokutového kopu se trefil Leligdon – 1:0. Další minuty přinesly ofenzivní snahu hostí, která byla korunována vyrovnávací brankou. Zrodila se v 60. minutě a byla hodně podobná brance, kterou Vysočina inkasovala na úvod pátečního duelu s Bohemians. Na rohu velkého vápna se ke střela odhodlal Mozol a jeho pokus byl tečován jedním z jihlavských beků k opačné tyči, než předpokládal Matiášek – 1:1. Brankář Vysočina zachránil své spoluhráče o 2 minuty později, když krásně vyrazil pohotovou gólovou střelu Koubka. V 68. minutě zahrozil zkušený Opic po centru Muchy. Kryštůfkovo rameno však jeho hlavičku nasměrovalo nad. V 72. minutě Vysočina dobře kombinovala ve vápna Hlučína. Odražený míč nakonec vyústil v pěknou střelu Demetera, kterou Hampel vytěsnil nad. Následný roh skončil na hlavě Ptáčka a od něj míč lízl tyč! Závěrečná čtvrthodina přinesla oboustrannou snahu vstřelit vítězný gól. Aktivnější byli domácí mladíci, ovšem větší nebezpečí hrozilo z kopaček Hlučína. Důležitá byla 82. minuta. Nejprve ve vápně Kryštůfek odkopem trefil nohu Opice a následný odražený trefil tyč Matiáškovy branky a od ní se balón dostal mimo vápno. Nebezpečí však nepominulo. Hosté hru znovu přenesly do jihlavského vápna, přihrávka našla kanonýra Opice, který nečekaným a přesným lobem skóroval – 1:2. Blízko vyrovnání byl v 86. minutě Chmelík po kombinaci Štancla a Leligdona. Bohužel, Hampel byl u kolmice dříve. Hlučín si tak z Jihlavy odvezl cennou výhru.

„V dnešním zápase nám chyběly zkušenosti. Za stavu 1:0 jsme měli pokračovat v naší aktivní hře a vstřelit druhý gól. Místo toho jsme hru zbytečně komplikovali a zatáhli se do defenzívy. Nakonec jsme v závěru zaplatili daň za nezkušenost, uvedl k utkání trenér Roman Kučera.