20.11.2012, Miroslav Fuks

Juniorka podzim zakončila remízou s Příbramí

Juniorka podzim zakončila remízou s PříbramíPremiérový podzim Juniorské ligy je u konce i z pohledu FC Vysočina. Jihlavští mladíci jej zakončili remízou 2:2 (2:1) s Příbramí, čímž podzim zakončili s bodovým ziskem 25 bodů na 7. příčce z pole osmnácti účastníků této nejvyšší juniorské soutěže. Domácí v utkání dvakrát vedli díky trefám Daniela Kavky, ovšem Příbram vždy dokázala skóre srovnat.

Diváci: 50
FC Vysočina: Matiášek – Vokoun, Kryštůfek, Fadrný, Urbánek – Štancl, Sodomka – Přibyl (69. Koudelka), Zeman, Kliment - Kavka.
Příbram: Rondzik - Čížek, Brotánek, Soldát, Hanuš - Vnuk, T.Pilík (79. Haas) - P.Pilík (69. Skořepa), Štípek, Valenta – Řezáč (84. Gdolský).

Vstup do utkání lépe vyšel Vysočině, která prakticky z první šance dokázala skórovat. To v 7. minutě po centru Klimenta nechytatelně hlavičkoval Kavka – 1:0. Vzápětí po rohu zahrozili také hosté, ovšem Valenta z úhlu trefil pouze boční síť domácí brány. V 16. minutě nebezpečně střílel Kavka po přihrávce Urbánka. Jeho ránu však zneškodnil pozorný gólman Rondzik. Příbram byla v ofenzívě nebezpečná, což dokumentovala 20. minuta, kdy se po jihlavské chybě na hranici pokutového území střelecky prosadil Pavel Pilík – 1:1. Následná aktivita Vysočina vedla ke dvěma trefám do černého v podání kanonýra Kavky. Ta první ve 32. minutě, kdy Kavka dorážel střelu Zemana vyraženou Rondzikem, však neplatila pro jeho ofsajdové postavení. O 5 minut později však byl ve vápně faulován Přibyl a Kavka se z pokutového kopu nemýlil – 2:1. Příbram byla ještě do poločasu blízko vyrovnání, proti však byl gólman Matiášek. Ve 40. minutě vyrazil na roh obstřel Valenty a ve 43. minutě zasáhl robinzonádou povedenou ránu Tomáše Pilíka.

Co se hostům nepovedlo v závěru prvního dějství, to uskutečnili po pěti minutách druhé půle. Po pěkné kombinaci dostal míč za obranu Řezáč, který obešel i gólmana Matiáška a pohodlně do prázdné brány srovnal na 2:2. Jihlavě mohl vedení vrátit zpět na kopačky v 52. minutě Kliment, jeho ránu ale dobře zneškodnil Rondzik. Hostům remíza očividně nestačila a tak následující minuty náleželi fotbalistům v černém. V 53. minutě domácí Urbánek zachránil svůj tým od katastrofy, když téměř z brankové čáry odkopával míč po šanci Příbrami. O 4 minuty později byl ve velké šanci Tomáš Pilík, jenže z poměrně velkého úhlu trefil pouze boční tyč. Skórovat mohl v 64. minutě Brotánek, ovšem jeho hlavička z dobré pozice šla mimo. Na druhé straně zahrozil Kliment, ale opět na gólmana Rondzika nevyzrál. Příbramský brankář, který musel nastoupit ve vypůjčeném dresu FC Vysočina, vychytal v 70. minutě i Kavku, kterého přihrávkou oslovil Kliment. Zvýšené obrátky Vysočiny potvrdily i 80. a 83. minuta, v nichž Kliment dvakrát nedokázal gólově zužitkovat své dobré střelecké pozice. Nakonec musela být jihlavská juniorka ráda za bod, neboť v samotném závěru byly blízko branek hosté. V 90. minutě trefil Haas břevno domácí brány a o minutu později z dobrých třiceti metrů vypálil Hanuš a jeho utěšená rána přelétla snad o decimetr horní tyč domácí brány.

9.kolo | FC Vysočina - Příbram | 2:1
23.kolo | Příbram - FC Vysočina | 2:2