09.03.2015, Miroslav Fuks

Juniorka otočila skóre a porazila Dynamo

Juniorka otočila skóre a porazila DynamoVzpomínáte? Před čtrnácti dny juniorský tým sehrál "předzápas" prvoligového duelu proti Slovácku. Na svého soupeře v utkání Juniorské ligy nestačil a stejně se o pár dní později vedlo i prvnímu týmu. Dnes jihlavští mladíci porazili České Budějovice 3:1 (0:0), když skóre utkání otočili rychlými góly v rozmezí 73. a 84. minuty. Naváže na ně v sobotu i naše "áčko"?

24.kolo, pondělí 9.3.2015, 13:30, Na Stoupách
3:1
(0:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Gól: 73. Demeter z pen., 76. Demeter, 84. Duda – 60. Hanzlík z pen.
ŽK: 60. Kotnour – 19. Podráský
ČK: 73. Podráský
Rozhodčí: Kubr – Nádvorník, Ságl
Diváci: 50
FC Vysočina: Kotnour – Hron (86. Ujčík), Zábrodský, Pedro, Chyla - Klusák, Demeter – Batioja (86. Mazel), Jungr (46. Spirkoski), Kliment (46. Urbánek) – Marcin (46. Duba).
Č. Budějovice: Fryšták – Podráský, Hrachovec, Novák, Horák (80. Schertler) - Held (82. Chytrý), Chrien, Čadek, Hanzlík - Funda (76. Jenne), Linhart.

Dres FC Vysočina dnes poprvé oblékl dvacetiletý levý obránce Petr Chyla, který odehrál celý zápas juniorky proti Českým Budějovicím. V Jihlavě bude do 30.6.2015 hostovat z Kroměříže a poté se vedení klubu rozhodne, zda přistoupit k jeho přestupu. O Chylu v minulosti usilovalo Slovácko a velkou část zimní přípravy strávil v druholigovém Zlíně. Nakonec však upřednostnil působení v FC Vysočina.

A jak vypadlo vlastní utkání Juniorské ligy? Od úvodních minut byla Vysočina o něco lepším celkem. Výborně se prezentoval především kmenový hráč „áčka“ Jungr, jenž se rozehrává po zlomenině nohy. Jeho dvě šance z jednadvacáté a dvaadvacáté minuty pořádně vyděsily příznivce bíločerných. Nejprve trefil tyč, následně se proti němu zaskvěl gólman Fryšták. Zhruba po třiceti odehraných minutách se obraz hry otáčel a aktivnějším týmem se stali hosté. Ani jeden z pokusů však Kotnoura výrazněji neprověřil, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Jihlavský tým do druhé půle vyměnil tři hráče, což se na výkonu mladíků zprvu negativně podepsalo. U míčů byli domácí borci pomaleji a v 60. minutě vše vygradovalo faulem gólmana Kotnoura v pokutovém území. Ten si kromě žluté karty vysloužil i možnost chytit pokutový kop. To však nedopustil Hanzlík, který z penalty protrhl střelecké trápení Jihočechů a poslal hosty do vedení 0:1. Inkasovaná branka donutila Jihlavany přidat na tempu a zvýšit obrátky. Urbánkovy šance sice gólem neskončily, to už ale neplatí o pokutovém kopu ze 73. minuty. Budějovický Podráský fauloval v pokutovém území, za což si vysloužil druhou žlutou kartu v utkání a mohl se vydat pod sprchy. Exekuce se chopil Demeter a přízemní ranou nedal Fryštákovi šanci – 1:1. Tentýž hráč se o pár minut později stal definitivně hrdinou. V 76. minutě se odrazil míč na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel z první právě Demeter a nádhernou ranou pod břevno poslal domácí do vedení 2:1. Zkoprnělé Budějovice musely zareagovat. Provedly několik střídání a byly nuceny otevřít hru. Urbánek, jemuž gól prostě nebyl souzený, sice napálil břevno, jeho spoluhráč byl o poznání úspěšnější. Duba v 84. minutě utekl po křídle, obstřelil gólmana Fryštáka a zpečetil vítězství Vysočiny v poměru 3:1.

"Inkasovanou brankou po hodině hry jsme se dostali do dost těžké situace. Dokázali jsme však zvýšit naši aktivitu a tým se dočkal obratu. Nejprve Demeter proměnil penaltu na nováčka Chylu a tentýž hráč chvíli poté přesnou střelou zužitkoval kombinaci Urbánka a Chyly. Na konečných 3:1 upravil Duba po samostatném úniku. Mohu být spokojený. Sehráli jsme kvalitní utkání, v němž hráči odvedli dobrý výkon," řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.

6.kolo | FC Vysočina - Č. Budějovice | 0:0
20.kolo | Č. Budějovice - FC Vysočina | 1:3