14.05.2018, Juniorskaliga.cz

Juniorka nestačila na Zbrojovku

Juniorka nestačila na ZbrojovkuJuniorský tým si po třech zápasech připsal porážku, neboť v "předzápase" sobotního důležitého duelu I. ligy podlehl Zbrojovce Brno. Domácí zvítězili zaslouženě 4:1 (2:0), když za Jihlavu snižoval Amir Mašić.

Diváci: 50
Brno: Floder – Gomes, Zukal, Kijanskas, Hykš – Sedlák, Sedlmajer (70. Jambor) – Kroutil, Holman (75. Šural), Vintr O. (70. Lhotecký) – Vintr M.
FC Vysočina: Kolář (71. Lancman) – Holík, Vašíček (71. Pejřimovský), Beseda, Průša - Trojánek, Smekal, Fikar, Mašić - Svoboda (60. Lorenc), Klíma (78. Časta).

Brňané byli v boji o prvenství od začátku mírně aktivnější. Po Kroutilově centru hlavičkoval mimo bránu Marek Vintr, tentýž hráč přestřelil bránu z přímého kopu po faulu na Hykše. Ve 22. minutě už to ale domácím vyšlo. Dlouhý nákop z vlastní poloviny, přihrávka – a rázem se Marek Vintr dostal do slibné pozice. Tu si kličkou ještě vylepšil a následnou ranou otevřel skóre utkání. Po půlhodině hry se Marek Vintr převtělil do role asistenta, po jeho příhře zvládl souboj s protihráčem Ondřej Vintr a také on dokázal překonat Koláře. Stejná spolupráce mohla vyústit i ve třetí gól, tentokrát se ale Ondřej Vintr prosadit nedokázal.

Krátce po změně stran se ve slibné pozici ocitl Marek Vintr, tentokrát na Koláře nevyzrál. V 50. minutě už se ale skóre měnilo. Gomes přihrál Marku Vintrovi, jeho zblokovaný pokus sice neprošel, ale míč zachytil Sedlmajer a po jeho příhře zakončoval pohotově Ondřej Vintr. Oba bratři vstřelili v posledních dvou zápasech šest gólů! Pár minut poté se ozvala i Jihlava. Floder po rohovém kopu jeden pokus dokázal vyrazit, Amir Mašič už se ale z dorážky nemýlil a bylo to o dva góly. Čtvrthodiny před koncem mohlo přijít drama, tentokrát ale Floder včasným zákrokem zasáhl. Hned vzápětí bylo definitivně jasno. Na hranici šestnáctky se dostal k míči Miroslav Kroutil a povedenou ranou dal výsledku konečnou podobu 4:1. Zbrojovka Brno se díky výhře vrátila na první pozici a je poměrně blízko celkovému triumfu v nadstavbě B, Jihlava je aktuálně na druhé pozici.

"Soupeř byl důraznější v osobních soubojích a především přesnější v koncovce. Dnes nám scházela kvalita, trpělivost v kombinacích a též efektivita v zakončení gólových šancí," okomentoval duel kouč Pavel Procházka.

15.kolo | FC Vysočina - Brno | 0:2
29.kolo | Brno - FC Vysočina | 0:0