21.03.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka nad Spartou vedla 2:0, ale v závěru padla

Juniorka nad Spartou vedla 2:0, ale v závěru padlaJuniorský tým FC Vysočina utrpěl třetí porážku v řadě a stále čeká na první jarní vítězství. tentokrát mu ale byl velmi blízko, když nad Spartou díky brankám Marka Šerého a Štěpána Maruše vedl už 2:0. Lídr tabulky však měl drtivý závěr, když v rozmezí 72. a 89. minuty skóre zcela otočil a zvítězil 2:4 (1:0).

Rozhodčí: Váňa – Kubr, Urban
FC Vysočina: Kolář – Vitásek (63. Pěnkava), Tlustý, Kriegsmann, Fiala – Batioja, Nerad - Fulnek, Maruš, Šerý (85. Beseda) – Duba (75. Šimončič).
Sparta: Štorc – Hovorka, Piško, Kadlec, Sáček, Cabadaj, Kitanovič (65. Hašek), Záviška (90. Těžký), Císařovský (67. Turyna), Šíma (46. Špaček), Čapek.

Oproti minulému domácímu duelu Jihlavy bylo tentokrát výrazně přívětivější počasí, přesto měly podmínky na Vysočině do ideální fotbalové teploty daleko. Na výkonu především domácího týmu se ale chlad nijak nepodepsal. Ba naopak. Jako by snad hráči věděli, že musí rozpumpovat krev v žilách, aby jim nejen nebyla zima, ale především proto, aby silného soka z Letné mohli potrápit.

Sérii pološancí v úvodu vždy přerušila až pokažená finální fáze. A tak první zaznamenání hodný moment přinesla devátá minuta, kdy se hostující Kitanovič s bolestivou grimasou a hlasitým výkřikem skácel po tvrdém úderu na zem. Sparťané ztuhli, čekali, zda se jejich kamarád zvedne a bude moct pokračovat dále ve hře. Jihlavany nechtěná proluka nabudila. Šerý se v 11. minutě krásně uvolnil na levé straně a nádhernou ranou překonal gólmana Sparty. Kdo čekal, že tahle inkasovaná branka Spartu nakopne a probere, ten se mýlil. Jihlava hrála výborně odzadu, kvalitně bránila, ale především nebyla zatažená, snažila se totiž aktivně vykrývat prostory. Výsledkem toho bylo, že gólman Kolář neměl moc práce. Letenští se probrali až zhruba deset minut před koncem první půle. Stálo to ale za to. Obrovskému tlaku Pražanů Jihlavané jen s obtížemi odolávali. Stále ale platilo, že základem je defenziva, která podpoří brankáře. S obtížemi se domácí tým ubránil a odcházel do šaten za stavu 1:0.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Sparťané byli ještě asi ještě myšlenkami zamrzlí v kabině, když navrátilec po zranění Maruš po krásném centru hlavou zvýšil na 2:0. Psala se 49. minuta. S postupujícím časem se začal stupňovat tlak Sparty. Domácímu celku docházely síly, aktivní hra je fyzicky dost náročná. Postupně se začalo hrát prakticky na jedinou branku. Gólové prokletí fotbalistů v rudém prolomil až Turyna v 73. minutě, když z vápna propálil Koláře. Za další pět minut bylo srovnáno. Špaček vystřelil, míč skočil před domácím gólmanem a přeletěl ho tak nešťastně, že se na ukazateli skóre rozsvítilo 2:2. Nabuzená Sparta toužila po zvratu. A ten také přišel. Čapek utekl po levé straně a přízemní ranou překonal bezmocného Koláře potřetí. Poslední hřebíček do jihlavské rakve zatloukl minutu před koncem tentýž hráč, když z první trefil vzdušný balon od spoluhráče a svým druhým gólem pečetil skóre na konečných 2:4.

"Navázali jsme na náš kvalitní herní výkon z utkání v Brně. Bohužel, ani tentokrát nám vítězství nebylo přáno. Spokojen jsem mohl být zejména s prvním dějstvím, krom závěru tohoto poločasu. Ve druhé půli jsme naše vedení zvýšili, jenže Sparta šla i za nepříznivého stavu za vítězstvím a v závěru utkání potvrdila, že není lídrem Juniorské ligy nadarmo," okomentoval duel trenér Josef Vrzáček.

1.kolo | FC Vysočina - Sparta | 0:0
30.kolo | Sparta - FC Vysočina | 5:0