17.10.2016, Miroslav Fuks

Juniorka nad Spartou vedla 2:0, ale odešla s debaklem

Juniorka nad Spartou vedla 2:0, ale odešla s debaklemJuniorský tým do utkání proti Spartě Praha, která přijela posílena o Konatého či Zahustela, výborně vstoupil. V 19. minutě po brankách Jana Závišky a Filipa Vedrala vedl 2:0 a do poločasu držel nadějný výsledek 2:1. Ve druhém dějství se však favorizovaní hosté rozstříleli a výsledkem byl debakl 2:6.

10.kolo, pondělí 17.10.2016, 13:00, Na Stoupách
2:6
(2:1)
SpartaSparta

Góly: 10. Záviška, 19. Vedral – 30. Konaté, 49. Cabadaj, 64. Zahustel, 76. Penc, 82. Dao, 87. Konaté
Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Horák
Diváci: 60
FC Vysočina: Kotnour – Včelka (68. Časta), Vedral, Beseda, Fiala - Kolčava, Vitásek (61. Dujmovič) – Záviška, Šerý, Sargsyan (76. Smejkal) – Šamánek (82. Pěnkava).
Sparta: Čtvrtečka – Kadlec, Köstl (46. Penc), Sváta, Dudl (65. Císařovský), Cabadaj, Špaček (86. Čmelík), Havelka, Dao (82. Eichler), Zahustel (86. Balvín), Konaté.

Utkání začalo nepřesnostmi na obou stranách, oba celky svazovala úvodní nervozita. Hned z první šance zápasu se však domácí dostali do vedení. Křižný pokus domácích vyrazil hostující brankář jen před sebe a pro Závišku už nebyl problém dostat míč do poloodkryté branky. Hosté paradoxně měli i nadále více ze hry. Dobrou možnost měl Konaté, který obešel domácího brankáře, ale jeho střelu po zemi vykopnul jeden z beků Jihlavy z brankové čáry. A tak se opět dočkali domácí. Na dlouhý aut do šestnáctky vyskočil nejvýš Vedral, který hlavou poslal míč přesně na vzdálenější tyč. Vzápětí mohl po průniku Konatého odpovědět přesnou střelou Špaček, ale jeho pokus zastavil Kotnour na brankové čáře. Hosté se nevzdali a zaslouženě snížili. Po rychlé akci na pravé straně obdržel Konaté přesnou přihrávku do vápna a tvrdou střelou překonal domácího brankáře. Domácí tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhý poločas přinesl velkou kanonádu Sparty. Hned po čtyřech minutách hry skončil přímý kop Dudla na břevně, nicméně před prázdnou brankou se dostal k dorážce Cabadaj, jenž jednoduchou dorážkou umazal náskok soupeře. Po hodině zápasu se Pražané dostali poprvé v zápase do vedení. V rychlém brejku Dao přenechal míč na pravé straně Zahustelovi, jenž uspěl přízemní ranou na bližší tyč. Hosté pokračovali ve své aktivitě a čtvrt hodiny před koncem přidali čtvrtou branku, když si na přesný centr z hloubi útočné poloviny naskočil střídající Penc a hlavičkou na zadní tyč se nemýlil. Jihlavským se závěr nevydařil a navíc ještě dvakrát inkasovali. Nejprve utekl obraně Dao, jenž zamířil po zemi tvrdou ranou k tyči a skóre zápasu uzavřel dvě minuty před koncem po individuálním průniku a střele pod břevno druhou brankou v zápase Konaté.

"Měli jsme slušný vstup do zápasu a podařilo se nám vstřelit úvodní branku zápasu. Slušnou organizací hry a včasným dostupováním jsme čelili kvalitě Sparty. Ta si přesto dokázala vytvořit několik příležitostí, které však neproměnili. My jsme navíc přidali další branku ze standardní situace a ve 20. minutě jsme vedli 2:0. Hosté ve své aktivitě nepolevovali a ještě před koncem poločasu dokázali po zásluze snížit na 2:1. Nutno dodat, že jsme měli možnost, abychom do konce půle naše vedení ještě navýšili. Každopádně jsme s prvním dějství mohli být spokojení. To druhé už z naší strany bylo výrazně horší. Lépe se pohybující a kombinující Spartě jsme nedokázali adekvátně čelit. Postupem času se nám rozpadala defenzíva, přestali jsme dostupovat soupeře a odebírat míče. Sparta zúročila svojí aktivitu a kvalitu v koncovce. Výsledkem bylo šest branek v naší síti, což by se na domácí půdě stávat nemělo," řekl k nevydařenému utkání trenér Jan Kameník.

10.kolo | Sparta - FC Vysočina | 3:0
24.kolo | FC Vysočina - Sparta | 1:0