08.08.2013, Miroslav Fuks

Juniorka na Bohemians bodovala naplno

Juniorka na Bohemians bodovala naplnoJuniorský tým navázal na dobrý výkon a výhru z pondělního domácího duelu proti Brnu a plný bod bodů si připsal i o tři dny později proti Bohemians 1905. Jasnou výhru 0:3 (0:1) zajistili dvěma trefami Jindřich Kučera a jednou brankou Jan Kliment.

Rozhodčí: Bílek – Koval, Váňa
Bohemians 1905: Gabriš - Žaloudek, Kouba, Ksandr (30. Hejno), Košata, Barták, Kraus (56. Hanzl), Nováček (66. Řezníček), Hubínek, T.Šebek, Malina
FC Vysočina: Kotnour - Šuta (55. Tomovič), Berky, Mikula, Ujčík (46. Dvořáček) - Fulnek, R.Demeter, Štancl, Kliment - Teplý (57. Kelbler), J.Kučera (70. Levai).

Ospalý průběh prvního poločasu narušil v 18. minutě úvodní brankou utkání jihlavský kapitán Jindřich Kučera. Dostal přihrávku za obranu, na gólmana Gabriše postupoval ze strany a levačkou na zadní tyč poslal Jihlavu do vedení. Domácí se snažili o vyrovnání, ovšem nebezpečnějším celkem byla i nadále Jihlava. Ve 30. minutě dostal prudkou přihrávku za obranu Teplý, kterého ale ve velké šanci vychytal skvělý Gabriš a míč vyrazil na rohový kop! Vysočina mohla těsně před pauzou navýšit své vedení, domácí brankář ale nakonec s velkými problémy Berkyho dalekonosnou ránu zkrotil!

Mladí Klokani byli blízko vyrovnání hned po změně stran, kdy Nováček z voleje jen těsně minul branku. O dvě minuty později však domácí snahu zchladil znovu Kučera zvýšením na 0:2. Uvolnil se přes obránce a míč napálil pod břevno. V 58. minutě vystřídal Kelbler a brzy na nástupu na hřiště pálil zpoza vápna vedle. Bohemians byli opravdu blízko snížení, když Hejno ale z pětadvaceti metrů krásnou střelou napálil míč jen do břevna! O výsledku definitivně rozhodla 87. minuta, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Kliment – 0:3.

„Sehráli jsme zápas mnoha ztracených míčů, což nás stálo mnoho sil. Ve finální fázi nám scházel klid, abychom se gólově prosadili ještě výrazněji. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni a hráči zaslouží pochvalu. Výhra z Bohemians je cenná,“ řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

11.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:1