25.08.2014, Miroslav Fuks

Juniorka je venku nadále stoprocentní

Juniorka je venku nadále stoprocentníJuniorský tým je stále neporažen a pokračuje v rytmu remíza doma - výhra venku. Po čtvrteční domácí remíze se Znojmem to platilo i dnes, kdy naši mladíci po dobré výkonu uspěli v Českých Budějovicích 2:3 (1:3). Jihlavské branky vstřelili David Klusák, Patrik Demeter a jeden gól byl vlastní.

Č. BudějoviceČ. Budějovice
6.kolo, pondělí 25.8.2014, 13:00
2:3
(1:3)

Góly: 14. Křiváček, 51. Čadek – 9. Klusák, 31. Podráský (vla.), 41. Demeter
ŽK: 11. Čadek (CEB), 59. Pasecký (CEB), 82. Křiváček (CEB), 85. Hála (CEB)
Rozhodčí: Bílek – Černý, Pečenka
Č. Budějovice: Fryšták – Dvořák, Křiváček, Podráský (58. Pasecký), Jenne (83. Jenne) – Horák, Čadek, Hála, J. Held, Funda – M. Held.
FC Vysočina: Soukup – Hron, Pedro, Kriegsmann (63. Zábrodský), Mlakić – Demeter, Fulnek - Kelbler (74. Ujčík), Kosak (46. Spirkoski), Klusák – Veselský (86. Čáp).

Úvod utkání patřil favorizované Jihlavě. V 7. minutě našel krásně mezi obránci Fulnek Kosaka, který se snažil obejít brankáře Fryštáka a zakončovat do prázdné branky, ale domácí gólman mu míč skvěle vypíchl. Hosté nemuseli smutnit dlouho. O dvě minuty později si na centr z pravé strany naskočil David Klusák a zblízka hlavou otevřel skóre. Domácí však rychle odpověděli. Fundův přímý kop gólman Soukup pouštěl mimo branku, jenže balon letěl do tyče, od které se odrazil před prázdnou branku k Jakubu Křiváčkovi, jenž ho hlavou poslal do sítě. Aktivní Funda mohl přidat další gól, ale jeho střela levačkou šla jen těsně vedle. Jihlava však do poločasu ještě dvakrát skórovala. Po půlhodině se útočnou akci snažil na hranici vápna přerušit Lukáš Podráský, ale balon vypíchl soupeři tak nešťastně, že přehodil vybíhajícího vlastního brankáře Fryštáka. Ve 41. minutě už to bylo o dvě branky. Po další chybě v rozehrávce domácích předvedla Vysočina rychlou akci a střílený míč z levé strany z kopačky Kosaka poslal hlavou o břevno do branky Patrik Demeter. Do poločasu mohl zkorigovat stav Čadek, ale hlavičkoval z malého vápna mimo.

Po změně stran se Dynamo dočkalo kontaktní branky. Horák se na pravé straně uvolnil, posunul míč na Václava Čadka, který z těžkého úhlu prostřelil brankáře Soukupa. Záhy si však mohla Vysočina vzít dvoubrankové vedení zpět, když Podráský nesmyslnou malou domů vyslal do úniku Fulneka, kterého vychytal vybíhající Fryšták. Následnou dorážku Spirkoského vyhlavičkoval na roh Podráský a napravil tak částečně svojí chybu. Černobílí postupně odcházeli fyzicky a vůbec se nedostávali k ohrožení soupeřova brankáře. Naopak hosté si tvořili další šance, tu Kelblerovu skvěle zlikvidoval Fryšták. V závěru se domácí snažili o tlak, ale do pořádné šance už se nedostali. Vysočina tak vyhrála na hřišti Dynama 3:2 a i nadále drží neporazitelnost.

"Z jihu Čech po bojovném výkonu vezeme cenné tři body. Po vystřídání výborně hrajícího Kosaka nás soupeř ve druhé půli přitlačil. Velkou šanci neproměnil dobře hrající Fulnek. Gól měli na noze též Kelbler, Spirkoski a Klusák, ovšem příležitosti spálili," okomentovat duel trenér Pave Procházka.

6.kolo | FC Vysočina - Č. Budějovice | 0:0
20.kolo | Č. Budějovice - FC Vysočina | 1:3